Frankfurt 2015: Škoda Superb kombi 4×4

Po cestě do Frankfurtu jsme spekulovali nad tím, zda Škoda ukáže koncept Snowmana. Nakonec ale celá expozice patřila především Superbu Kombi, který se rovnou ukázal i v provedení 4×4.


Design nového Superbu můžeme hodnotit rozhodně jako povedený. Auto s ostrými rysy, dynamikou i na místě a celou řadou zajímavých technologií bylo líbivé i ve verzi sedan a kombi je rozhodně neméně povedené. Prostorný kufr s klasickými „“skodováckými“ vychytávkami, jako jsou držáky tašek, háčky, dvojitá podlaha, atd. bude rozhodně vyhovovat každé rodině. Objem zavazadlového prostoru je 660 litrů. Pokud vám to nebude stačit, stačí sklopit zadní sedačky a najednou je tu k dispozici 1650 litrů místa.


Pohon 4×4 je osvědčené konstrukce, kterou máš Škoda vypilovanou k dokonalosti. Přenos síly na zadní kola zajišťuje Haldex spojka, která je elektronicky řízená a kontroluje prokluz jednotlivých kol. Vy byste tak za volantem neměli poznat nic, než plynulou a spolehlivou jízdu a je jedno, jestli pojedete na bahně, na sněhu, nebo jen na mokré a studené silnici.


Čtyřkolka je dodávána prioritně s osvědčeným motorem 2.O TDi, který emisní limity dodržuje za pomoci systému AdBlue. O jeho dynamice a ekonomičnosti jsme se mohli přesvědčit už v několika redakčních testech a předpokládáme, že ani v novém Superbu Kombi nebude tato pohonná jednotka špatným krokem.


Autor: Matěj Oliva, Foto: Františe Chobot, Škoda Auto

Frankfurt 2015: Škoda Superb kombi 4×4
Přesunout se na začátek