Frankfurt 2015: Jaguar F-Pace – známe už i cenu

Na první SUV od Jaguaru jsme si museli počkat, ale stojí to za to. Aby taky ne, když má tahle značka v koncernu offroadovou ikonu, jakou je Land Rover! F-Pace si budete moci pořídit od 1,17 milionu korun!

Jaguar si F-Pace dopřál ke svým osmdesátým narozeninám. A dárek to rozhodně není odfláknutý. Na SUV najdete celou řadu zajímavých technických novinek, ale i precizní práci designérů. K tomu je tu hojné využití hliníku, díky kterému bude auto vážit jen 1665 kg., tedy v základní verzi.

Motorizace bude jak je zvykem bohatá. Začít budete moci u čtyřválce na naftu 2.0, který bude mít výkon 132 kW a točivý moment 430 Nm. Dále je tu třílitrové biturbo V6 o výkonu 221 kW a točivém momentu 700 Nm. Pokud budete chtít jezdit na benzín, je tu zatím „jen kompresorová V6 3.0 s výkonem 250, nebo 280 kW. Zrychlení, které autu uděluje je 5,5 s. a maximálka je elektronicky omezena na 250 km/hod. O přenos síly se stará osmikvalt ZF, pokud ale chcete mermomocí řadit, můžete, ale jen v kombinaci s naftovým čtyřválcem.

K dispozici bude široká škála výbavových stupňů: Pure, Prestige, Portfolio, R-Sport a S. R-Sport bude k dispozici pouze s benzínovým agregátem. Základní cena výbavy Pure s dvoulitrovým dieselem a manuálem je 1,17 milionu korun. Pokud se budete chtít plácnout přes kapsu, je nejdražší úvodní limitovaná edice First Edition za 2,35 milionu korun.


Autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot, Jaguar

Frankfurt 2015: Jaguar F-Pace – známe už i cenu
Přesunout se na začátek