Frankfurt 2015: Land Rover Discovery Sport

Značka Land Rover uvedla na frankfurtském autosalonu vylepšený model Land Rover Discovery Sport pro rok 2016 se zvýrazněným designem a výbavou Dynamic. Luxusní vůz prošel několika změnami. Kromě nejrůznějších detailů, jsou lišty a panely na dveřích vyvedeny v barvě Narvik Black. Zákazníci si mohou také vybrat 19palcová kola v barvě Satin Dark Grey nebo 20palcová kola v odstínu Gloss Black.

Všestrannost v terénu

Schopnosti Discovery Sport jsou pro modelový rok 2016 posíleny systémem All Terrain Progress Control (ATPC). ATPC je pokročilý systém, který řidiči dovoluje nastavit a udržovat rychlost při jízdě v terénu. ATPC vyvinuli offroadoví specialisté Land Roveru. Systém v rozsahu dvou až 30 km/h funguje obdobně jako tempomat a přizpůsobuje chování vozu danému terénu. ATPC rovněž obsahuje funkci zaměřenou na rozjezd, která umožňuje vozu plynulý a snadný rozjezd i na problematickém povrchu s nízkou adhezí jako je led, sníh nebo mokrá tráva.

Rozsáhlou řadu technologií Discovery Sport doplňuje Gesture Tailgate. Tato vychytávka umožňuje otevřít a zavřít elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru za pomoci pohybu nohou. Uživatel tak má přístup do zavazadlového prostoru bez nutnosti použití rukou.

E-Capability

Nejhospodárnější verze prémiového LR Discovery Sport nese označení E-Capability. Vozy s nejnižší možnou hodnotou emisí CO2 budou označeny viditelným modrým nápisem SPORT na zádi vozu. Discovery Sport E-Capability eD4 produkuje emise 123 g CO2 na kilometr. Automobil s pohonem předních kol a vznětovým motorem Ingenium o výkonu 150 koní nabízí ve srovnání s verzí s pohonem všech kol nižší spotřebu paliva. To ocení zejména firemní a fleetoví zákazníci.

V první polovině roku již bylo prodáno více než 30 000 modelů LR Discovery Sport. Zákazníci si mohou vůz objednávat již nyní. Předběžná základní cena začíná na 909 194 Kč (751 400 Kč bez DPH). Ceny se mohou lišit v závislosti na aktuálním kurzu. První vozy se k zákazníkům dostanou v prosinci letošního roku.


Autor: TZ Land Rover

Frankfurt 2015: Land Rover Discovery Sport
Přesunout se na začátek