Honda HR-V získala pět hvězdičev v testech NCAP

Nové modely HR-V a Jazz jsou nejnovějšími přírůstky v modelové řadě značky Honda, které v testech nezávislé bezpečnostní organizace Euro NCAP získaly maximální možné hodnocení. Podle nových zkušebních pravidel platných od roku 2015 dosáhly oba modely výsledku 5 hvězdiček, což potvrzuje důraz, který značka Honda klade na bezpečnost svých vozidel.

V případě modelu Jazz se jedná teprve o druhý automobil v kategorii malých vozidel, který 5hvězdičkové hodnocení v letošním roce získal. Oba modely Jazz i HR-V jsou ve všech provedeních standardně vybaveny protikolizním systémem Honda (CTBA) fungujícím při rychlostech do 30 km/h. CTBA s pomocí laserových čidel sleduje prostor před vozidlem a v případě hrozící kolize při nižší rychlosti automaticky aktivuje brzdy.

Střední a vyšší úrovně výbavy u obou modelů budou navíc vybaveny pokročilými systémy podpory řízení (ADAS) značky Honda, jež zahrnují balík aktivních bezpečnostních technologií: varování před čelní srážkou, rozpoznávání dopravních značek, inteligentní omezovač rychlosti, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, a automatické přepínání dálkových světel.

Nové modely Jazz a HR-V tak rozšiřují stávající modelovou řadu vozů Honda s 5hvězdičkovým hodnocením, do které patří i modely Civic a CR-V vyráběné v britském Swindonu.

V systému hodnocení se organizace Euro NCAP zaměřuje na celkové bezpečnostní parametry vozidla a zákazníkům je předkládáno snadno srozumitelné a jednoduché hodnocení. Hodnocení bere v úvahu různé aspekty bezpečnosti vozidla, jako jsou ochrana posádky, ochrana dětí, ochrana chodců, či dostupnost a účinnost systémů na podporu řidiče.

Autor: TZ Honda

Honda HR-V získala pět hvězdičev v testech NCAP
Přesunout se na začátek