Mercedes-Benz GLS představuje facelift

Nový název pro GL a hlavně facelift největšího SUV v nabídce Mercedesu. GLS, jak se nyní původní GL nazývá, aby zapadlo do modelové řady dostalo ještě výraznější logo na přední masce, ale zachovalo si svůj typický tvar „rychlé krabice“.

Jak už jsem psal, nejvýraznějším prvkem je jednoznačně přední maska. Nová jsou i přední světla s výrazným LED denním svícením. Upravena je ale i záď, která má rovněž nová světla a nový nárazník. Nová jsou pochopitelně také kola a můžete dostat novéí barevné varianty. Mezi fotkami od Mercedesu je i auto s paketem AMG.

V interiéru najdeme největší změnu na středové konzoli. Ta dostala nový osmipalcový tablet, který se stále ovládá pomocí dotykového systému. Nový je i volant, což je věc, se kterou jste v kontaktu nejčastěji a pro mě osobně je hodně důležitý. V interiéru je také nový systém cirkulace vzduchu, který by měl zajistit přirozenější a příjemnější prostředí v kabině.

V nepřeberném množství bezpečnostních prvků zaujme jedna novinka. Pokud už vás nenapadá, co by se dalo na autě vyhřívat, tak vězte, že v MB na to přišli a vyhřívání zabudovali do stěračů, které tak mají být účinnější ve špatném počasí. O pohon se budou starat tři benzínové a jeden naftový agregát. Diesel je klasický šestiválec 350d o výkonu 190 kW. Napojen je výhradně na devítistupňovou převodovku ZF. Benzínové motory jsou pestřejší. K dispozici je osmiválec 500 o výkonu 335 kW. Dále je tu šestiválec se dvěma turby 450 o výkonu 270 kW, který má objem tři litry. Oba benzínové motory jsou také spojeny s devítikvaltem ZF. Vrcholná je pak varianta GLS 63 AMG. Ta má výkon 430 kW a na rozdíl od ostatních variant nemá plnohodnotný 4matic, nemá uzávěrku, nemá redukci a jen sedm rychlostí.


Autor: offroadweb.cz

Mercedes-Benz GLS představuje facelift
Přesunout se na začátek