Honda oprašuje HR-V, bude už přístí rok

Hádanka, jak se bude jmenovat nové SUV Vezel v Evropě je rozluštěna. Honda udělala asi to nejmoudřejší, co mohla a oprášila název původního malého krabicového SUV HR-V. To je ale asi jediná změna, design totiž zůstane stejný pro celý svět.

HR-V bude konkurencí především pro ASX, Nissan Quasquai, nebo Škodu Yeti. Designem se ale snaží budit dojem SUV kupé a je třeba přiznat, že pvní dojem dělá Honda rozhodně dobrý. Svou velikostí bude auto téměř stejné jako Yeti a jeho délka bude 4295 mm. Rozvor pak bude 2610 mm. Kufr má 453 litrů a využívá stejnou technologii zadních sedaček, jako Jazz, nebo Civic.

Technické parametry evropské verze zatím bohužel nejsou k dispozici, takže co se týče motorizací zatím trochu tápeme. Z benzínových agregátů může být v HR-V buďto 1,5 atmosféra 95kW, nebo jeden z přeplňovaných agregátů. Ve hře je samozřejmě i Hybrid. Co se týče dieselů, jistý je určitě motor 1,6, který jsme měli možnost testovat v CR-V. Z CR-V bude převzat i náhon 4×4, který bude nový model stavět nad konkurenci minimálně co se týče terénních schopností. Oficiální představení pro Evropu můžeme čekat už na jaře v Ženevě.


Autor: offroadweb.cz

Honda oprašuje HR-V, bude už přístí rok
Přesunout se na začátek