Hyundai Tuscon už v Ženevě

Korejská automobilka s předstihem odhalila design nového SUV Tuscon, které je podle prvních fotek velmi podobné Santa Fe. V prodeji se auto objeví ve druhé polovině roku a vyrábět se pro Evropu bude v Nošovicích.


Korejský design je na autě patrný doslova v každém detailu. Mohutná maska, protažená světla s LED a spousta chromu. K tomu typická zadní světla. Zkrátka vše, co na Hyundai můžete očekávat. Auto zároveň vyrostlo. Na délku má 4,475 metru, široké je 1850 mm. Naopak na výšku přišel Tuscon o 25 mm a má 1670 mm.

Interiér vypadá velmi podařeně. Je jednoduchý a myslelo se na praktičnost. Zajímavá je v dané kategorii klasická páka ruční brzdy. Palubní desce dominuje displej multimediálního centra a ovládání klimatizace. Jinak interiér rozhodně neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne.

Co se pohonu týče, k dispozici budou dva benzínové a tři naftové motory. V základu kombinované jen se šestistupňovým manuálem. K dispozici bude ale i sedmistupňový dvouspojkový automat. Zatím nevíme ani, zda bude Tuscon dostupný s dvoukolkou, nebo 4×4, můžeme ale čekat obě hnané nápravy. Na detailnější informace si budeme muset počkat do Ženevy.


Autor: offroadweb.cz

Hyundai Tuscon už v Ženevě
Přesunout se na začátek