Jeep Renegade – drsňák po Italsku

Taky jste si někdy v hospodě s kamarádi říkali, jak by to asi dopadlo, kdyby se skřížil Jeep s Fiatem? Nakonec to nedopadlo vůbec špatně, i když jde o takový roztomilý Jeepeček…

Renegade znamená v překladu odpadlík a automobilka chtěla tímto názvem dát autu do vínku více respektu, než samo vzbuzuje svými rozměry. Auto má sice na délku jen 4,2 metru, ale stejně jako třeba Suzuki Jimny má vše, co má terénní auto s geny Jeepu mít. I tak ale bude k dispozici i dvoukolka.


Svou drsnější tvář ukazuje Jeep i prostřednictvím designu karoserie. Kulatá světla navazují na předchozí generaci modelu Renegade, který má ovšem s tou současnou pramálo společného. I tak jsou tu ale klasické rysy Jeepu, kulatá světla, ostré hrany a hlavně sedm otvorů v přední masce.


I v interiéru auto naznačuje, že se terénu nebojí. Palubní deska má stejné funkce jako u větších sourozenců a zobrazuje i offroad módy. Spolujezdec se pak může opírat o madlo před svou sedačkou. S těmito prvky ovšem tak nějak neladí chromovaná hlavice řadící páky, inu Ital no..

Motorizace auta budou přizpůsobené jeho velikosti, začínáme tedy na benzínových 1.4 103kW, nebo 128kW, samozřejmě s turbem. Dál je tu 1.6 88kW. No a pomalu přejděme k naftě, tady můžete mít turbodiesel 1.6 (88kW), nebo dvoulitr 103kW a 125kW. Kromě benzínové 1.6, která je v kombinaci s pětistupňovým manuálem můžete mít všechny motorizace buďto s šestistupňovým manuálem, šestistupňovým dvouspojkovým automatem, nebo dkonce s novou devítistupňovou převodovkou ZF. To je v daném segmentu zatím nevídané.


Autor: offroadweb.cz

Jeep Renegade – drsňák po Italsku
Přesunout se na začátek