Kdo učil jezdit Trabanty? Offroadškola.cz

Přes mnoho spekulací prokázala Danova výprava do Jižní Ameriky, že na to má. Přejeli pětitisícový průsmyk, prodrali se bahnitým pralesem a jejich Trabanty pokračují v krasojízdě. Pojďme se podívat, kdo je vlastně učil v terénu jezdit.


Vše má na svědomí parta Offroadškola.cz, jedná se o reltavině mladý projekt, který má ale ve svých řadách ostřílené instruktory, kteří mají zkušenosti s výpravami do celého světa. No a když jsme je viděli při trabantím tréninku při práci, musíme připustit, že opravdu ví, co dělají.


V nabídce je několik kurzů, ty jsou rozdělené jednak podle toho, jaké máte auto (S Gčkem projedete jiný terén, než s touaregem) a samozřejmě také podle Vašich stávajících schopností. Zajímavý je také dámský kurz. No a pokud se vám jízda bude zamlouvat, můžete pod vedením zkušených instruktorů vyrazit třeba rovnou na nějakou expedici do světa.


Když jsme chvíli pozorovali práci instruktorů se zcela netknutými žáky v trabantech, musíme smeknout nad jejich trpělivostí a profesionalitou. I se zcela neoffroadovými auty dokázali řidiči po celodenním tréninku přejet průrvu po plechách, vyjet sypký výjezd, sjet prudké klesání, nebo rozpoznat hloubku louže, do které se chystají. Občas sice musel dopomoci školní Deffender, ale každý nějak začínal ne?


Autor: Matěj Oliva, Foto: Jan Altner

Kdo učil jezdit Trabanty? Offroadškola.cz
Přesunout se na začátek