Klimatizace v zimě zní jako šílenost. Mnozí řidiči ale dobře ví, proč ji zapínají

Klimatizace je v moderních autech celkem běžnou věcí a je jenom velmi málo modelů, u kterých bychom v základu nenašli alespoň manuální klimatizaci. U těch lepších už existuje automatická, kde stačí jenom nastavit teplotu a o nic se nestarat. A to se může hodit i v zimě, jelikož mít v tomto období zapnutou klimatizaci není taková šílenost, jak se zdá.

Klimatizace nejenom chladí

Když se řekne klimatizace, každý má zafixováno především to, že máme díky ní v autě příjemnou teplotu během léta. Chlazení ale není to jediné, co umí. Její další vlastností je to, že může vysoušet interiér auta. To může být mnohdy na škodu, jelikož výrazně suchý vzduch nám z hlediska dýchání neprospívá. Na druhou stranu ale této funkce můžeme využít především v zimě, kdy přijde vhod jako pomoc proti známým problémům.

Klimatizace vysuší interiér

Zapnutá klimatizace i během zimy pomůže k tomu, aby se z interiéru odstranila přebytečná a nežádoucí vlhkost. Ta se do auta dostane z vnějšího prostředí, ale třeba také z mokré obuvi nebo z tajícího sněhu. Zvýšená vlhkost v interiéru auta není žádoucí a je to právě zapnutá klimatizace, která ji pomůže odstranit. Zároveň se však není třeba bát toho, že by se interiér v zimě chladil. I přes zapnutou klimatizaci bude ve voze stále požadovaná teplota.

Zdroj obrázku: Freepik

Konec orosených oken

Eliminace vlhkosti v interiéru tímto způsobem má pozitivní vliv především na známý zimní problém mnohých motoristů, kterým jsou orosená okna. Čím více vlhkosti, tím je problém markantnější. Se zapnutou klimatizací však může dojít k rychlému vyřešení. V tu chvíli není třeba ani riskovat jízdu bez dobrého výhledu, ani to, že vyjedete o desítky minut déle, než budou okna konečně dostatečně vyčištěna.

Řešení i prevence

Zapnutá klimatizace během zimního období může sloužit nejenom k tomu, abychom vlhkost z oken odstranili rychleji. Hodí se mít ji zapnutou i jako prevenci, kdy bude interiér dlouhodobě vysoušet a problémy s orosenými okny mohou být, když tomu budou přát venkovní podmínky, minulostí.

Zdroj: http://aacare.net/running-air-conditioning-winter/
Klimatizace v zimě zní jako šílenost. Mnozí řidiči ale dobře ví, proč ji zapínají
Přesunout se na začátek