Ponožky v autě nemusí sloužit jen k zahřátí nohou. Během zimy najdou praktické využití

Ponožky jsou běžnou součástí našeho oblečení. Je pro nás běžné, že je natáhneme na nohu a obujeme botu. Někteří ale ponožky využívají jako zajímavou a rozhodně netradiční součást zimní výbavy svého vozu. Jaké mají uplatnění a je vůbec praktické? Odpověď zní, že ano. Ale moc dobře to nevypadá.

Na zrcátka

Na parkovištích nejenom na sídlištích lze pozorovat zajímavý trend. Na mnohých vozech jsou na zpětných zrcátkách navlečeny ponožky. Vypadá to vcelku komicky ale majitelé daných aut vědí své. Tímto způsobem se snaží zabránit tomu, aby se na zrcátku vytvořila námraza. Na jednu stranu dobrý nápad, ale je třeba říct, že moderní vozy už vesměs disponují vyhříváním zrcátek a u nich se něco podobného jeví jako zcela zbytečné. Stačí nastartovat, stisknout tlačítko a za chvíli jsou zrcátka zcela bez námrazy.

Zdroj obrázku: Freepik

Na stěrače

Na některých vozech najdeme i další kuriozitu. Majitelé daných vozidel navlékají ponožky také na stěrače. Jak na stěrače přední, tak i na stěrač zadní. I tady musíme říct, že to vypadá podivně, ale opět to má vliv na praktičnost. Přimrzlé stěrače ke sklu nejsou nic příjemného, nehledě na to, že se tím zbytečně ničí jejich gumičky. Navléknutá ponožka pomůže něčemu takovému zabránit. Ráno ji stačí pouze sundat, strhnout ze skla a stěrače fungují tak, jak mají.

Na kliky dveří

Nic příjemného není ani to, když přijdeme k namrzlému vozu a jsou přimrzlé kliky. I tady hrozí nebezpečí jejich poškození při násilném otevírání. Proto i kliky dveří mnozí řidiči navlékají do ponožek. Je třeba říct, že to může problém skutečně vyřešit. Zároveň je ale třeba uvést, že někdy může být navlékání ponožek na kliky riziko. Hrozí nezamknutí vozu a v tu chvíli se automobil stává bez problémů přístupný zlodějům. Kdo tedy ponožkovou metodu zkouší, měl by i zkontrolovat, zda je jeho auto opravdu dobře uzamčeno a nehrozí jeho případné vykradení.

Zdroj: https://www.thesilverlining.com/westbendcares/blog/eight-unique-tips-to-keep-your-car-rolling-this-winter
Ponožky v autě nemusí sloužit jen k zahřátí nohou. Během zimy najdou praktické využití
Přesunout se na začátek