Komfort vyhřívaných sedadel lze využít i netradičně. Milovníci jídla je ocení nejvíce

V lepších a dražších autech už je běžným standardem výbava, kterou můžeme označit slovem vyhřívání sedadel. Jedná se o prvek, který má primárně sloužit k tomu, aby řidičovi, spolujezdci a někdy i pasažérům vzadu nebyla taková zima. Často se nahřívají hýždě a spodní část zad. Stačí stisk tlačítka a sedadlo bude za pár okamžiků teplé.

Praktický pomocník v chladných dnech

Není nic horšího než cestování v chladných dnech. Člověk sedne do studeného auta, a pokud nemá elektromobil, musí čekat dlouhou dobu, než se ohřeje motor a poté začne konečně foukat teplý vzduch z výdechů klimatizace. Vyhřívání sedadel pomůže k lepšímu navození teplotního komfortu. Pasažér nebo řidič sice sedají na studené sedadlo, ale to se po stisku tlačítka začne ohřívat. Posádce přestává být taková zima a cesta je snesitelnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejenom pro lidskou posádku

Vyhřívaná sedadla jsou primárně určená pro lidskou posádku. Pro zajištění teplotního komfortu a pohodlí cestování pro řidiče a další pasažéry. Lepší auta dokonce umožní zapnout ohřev i v několika stupních, díky kterým lze regulovat teplotu, kterou sedadlo má.

Ne vždy je ale nutné používat ohřev sedadla jen ve chvíli, kdy na něm sedí člověk. Existuje i jedno poměrně bizarní, ale účinné a funkční řešení, které přináší příjemný komfort pro milovníky jídla. Tedy takové konzumenty, kteří si své pokrmy vozí domů.

Pro udržení teploty

V souvislosti s cestováním se lze setkat s různými bizarními nápady a toto je jeden z nich. Kdo si koupil teplé jídlo, které plánuje sníst až doma, může ho udržet snadněji teplé. A to tak, že ho položí na sedadlo, na kterém zapne ohřev. A je jedno, zda se jedná o krabičku z čínské restaurace, nebo o sáček z fast foodu. Teplé sedadlo zajistí, že pokrm nebude chladnout tak rychle, jako když bude na ledovém sedadle. Kdo navíc přes jídlo přehodí například deku nebo jiný izolant, může mít i po delší cestě domů pokrm stále teplý, připravený ke konzumaci.

Zdroj: https://www.today.com/food/guy-used-his-car-s-passenger-seat-warmer-keep-his-t119764
Komfort vyhřívaných sedadel lze využít i netradičně. Milovníci jídla je ocení nejvíce
Přesunout se na začátek