Land Rover Discovery Sport

Land Rover postupně odhaloval stále více informací o svém novém autě, které v modelové řadě Land Roveru nahradí nejlevnější Freelander. Nyní se konečně auto ukázalo v celé své kráse včetně technických parametrů.

Design nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o Land Rover. Styl, který začal Evoque a který následoval Range Rover a Range Rover Sport je jasným symbolem současných vozů se zeleným oválkem na kapotě. A je třeba si přizvnat, že to nevypadá vůbec zle, i když s původními tvary modelu Discovery nemá verze sport už v podstatě nic společného.

Auto je v interiéru velmi luxusní, ale zároveň praktické. Nechybí tu moderní prvky včetně velkého dotykového displeje, který zobrazuje všechny potřebné údaje a umožňuje zároveň ovládat systémy auta. A že jich je. Kromě klasických funkcí a nastavení terénních režimů je tu celá řada bezpečnostních asistentů, jen namátkou třeba automatické brzdění před překážkou, hlídání jízdních pruhů, rozpoznávání dopravních značek, nebo airbag pro chodce. Výrobce samozřejmě počítá s tím, že se Discovery Sport bude spíš, než na horách pohybovat právě ve městech a jejich okolí. Tomu nahrává i možnost pořídit auto s náhonem jedné nápravy.

O pohon se mohou starat tři čtyřválcové agregáty. Dva diesely a jeden benzínový. Nejslabší TD4 má výkon 110 kW, silnější SD4 pak 140kW, no a na vrcholu je benzínový turbomotor o objemu dvou litrů a výkonu 177 kW. Ten samozřejmě bude také muset nejvíce krmit. Udávaná spotřeba 8 litrů ale rozhodně nezní špatně. Auto dostalo hned ve své první verzi tu nejlepší převodovku, jakou si mohlo přát a sice devítistupňový automat ZF.

Auto bylo navrženo a bude se vyrábět ve Velké Británii. Cena základní verze by se v ČR neměla přehoupnout přes 1 000 000 korun, což zní velmi zajímavě.


Autor: offroadweb.cz

Land Rover Discovery Sport
Přesunout se na začátek