Landwind X7 – Číňané okopírovali Evoque

Čínské automobily a jejich řešení bývají až na výjimky spíš pro smích. Automobilky neumí auto zpravidla ani pořádně nafotit a už vůbec ne kvalitně vyrobit. Ve většině přpadů se pak jedná o kopie renomovaných evropských značek. Výjimkou není nový Landwind X7.

Tato „automobilka“ se sice poučila alespoň co do prezentace svého vozu a představila velmi pěknou prezentaci doplnnou perfektními fotografiemi. Trochu problém ovšem je, že na nich je na první pohled Range Rover Evoque. Pochopitelně se nejedná o žádnou licencovanou výrobu pro asijský trh, ale o sprostou kopii. Britská automobilka pak prohlásila, že soudní spor nezvažují, protože čínská justice je natolik složitá, že žaloba nemá šanci na úspěch.

Musí se ale nechat, že Číňané okopírovali Range Rover velmi svědomitě. Nechybí pěkná dotyková obrazovka, bezklíčové zapalování, nebo příplatková panoramatická střecha či monitorování tlaku v pneumatikách. Cena vozu by měla být v přepočtu 440 000 korun. Samozřejmě, že pro export mimo Čínu tento vůz není určen.


Autor: Matěj Oliva

Landwind X7 – Číňané okopírovali Evoque

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek