Luxusní Duster míří k zákazníkům

Veleúspěšné „levné SUV“ Dacia Duster se brzy dočká svého nástupce, který by měl být představen už na konci tohoto roku. Přesto se ale dočkala zajímavé edice připravené pro Velkou Británii.

Dacia Duster black edition původně vůbec nebyla určená pro výrobu, ale zájem veřejnosti po jejím představení byl tak velký, že se automobilka rozhodla černou edici prodávat. Tím samozřejmě podpoří prodej dosluhujícího modelu. Cílem byl především osobitější vzhled oblíbeného auta.

O pohon se stará populární diesel 1,5 DCi, který disponuje výkonem 81kW. Vystavený exemplář byl polepený černošeou fólí v matném provedení. V sérii by se ale mělo jednat o klasický lak. Auto stojí na litých osmnáctkách, které mají hlavní podíl na luxusnějším vzhledu. Na střeše jsou pak dvě přídavná světla vytvářející expediční look. Zajímavé ale je, že vystavený exemplář a pravděpodobně i finální auto by měla být jen dvoukolka.

O nebývalý luxus je postaráno v interiéru auta. Najdete tu kožené čalounění na sedačkách i volantu. Pod ním jsou sportovní pedály. Zábavu zajistí multimediální systém Kenwood s 6″ displejem a DVD. K tomu je tu navigace Garmin. Méně zajímavá je ovšem cena, která bude přesahovat půl milionu korun, za které už koupíte i podstatně zajímavější auta.


Autor: offroadweb.cz

Luxusní Duster míří k zákazníkům
Přesunout se na začátek