Mercedes Benz GLB půjde do výroby

Mercedes neustále rozšiřuje svou nabídku SUV a vytváří zajímavé modely, které si bleskově nacházejí své zákazníky. Tentokrát se bude jednat o hodně zajímavou kombinaci techniky legendárního G s veleúspěšným novým A.

Britský magazín nyní přinesl zajímavou zprávu, která odhaluje další informace o chystaném modlu GLB včetně první vizualizace, která je ovšem značně futuristická. Auto by mělo být poměrně velké a k dispozici pouze v prodloužené sedmimístné verzi. Auto bude v modelové řadě zařazeno nad GLA, ale bude podstatně užitnější a hlavně bude mířit na offroadově zaměřené řidiče.

Pro ty ovšem nebude základní varianta, která bude mít náhon pouze na přední kola. Za 4matic bude nutné si připlatit. Trochu zklamáním je základní motorizace. Základní motory budou tříválce od Renaultu. Vyšší varinaty už budou mít přeplňované naftové, nebo benzínové čtyřválce o výkonu až 203 kW. V plánu je i verze AMG o výkonu přes 280 kW s náhonem 4×4. Na trh by se mělo GLB dostat do pěti let a cena by neměla přesáhnout jeden milion korun.


Autor: offroadweb.cz

Mercedes Benz GLB půjde do výroby
Přesunout se na začátek