Mercedes GLE – kladivo na X6 přichází!

Když přišlo BMW s X6, způsobilo to doslova bouři na automobilovém trhu. Od té doby si BMW jen hlídá prodeje a přišlo s menší variantou X4, konkurence však chyběla. Až doteď, kdy Mercedes přichystal více než důstojnou konkurenci v podobě velkého SUV s označením GLE Coupé.


Na první pohled je jasné, že jde o Mercedes. Mohutná přední maska, na které dominuje trojcípá hvězda dodává autu patřičnou agresivitu, ale i eleganci. Podobné je to i u zadní části, kde je logo Mercedesu méně výrazné, stejně jako zadní světlomety. Zajímavá je parkovací kamera, která se skrývá právě za hvězdou loga Mercedesu.


Stejně jako zvenku, i uvnitř jde o typický Mercedes poslední generace. Palubní desce dominuje displej palubního systému Comand. Nechybí samozřejmě ani jeho dotykové ovládání na středové konzoli. Na fotkách můžete vidět variantu s paketem AMG, která je navíc vybavena karbonovými doplňky.


AČkoliv z fotek působí GLE poměrně kompaktně, je to zatraceně velké auto, na délku má bez deseti centimetrů pět metrů. Široký je pak dva metry a vysoký 1,7 m. Malý není ani zavazadlový prostor, který má objem 1650 litrů. Pokud budete chtít odtáhnout nějaký ten vlek, nebo karavan, vězte, že GLE utáhne 3500 kg.


Na výběr bude ze tří šestiválcových agregátů. Dva diesely a jeden benzínový. Nejslabší motor bude mít 190kW, nejsilnější pak 270kW. Všechny motory budou kombinované se čtyřkolkou 4matic a s devítistupňovou automatickou převodovkou. Podvozek budete moci mít osazený buďto klasickým adaptabilním podvozkem s pružinami, nebo můžete GLE dostat na vzduchu. Premiéru by si auto mělo odbýt v Detroitu.


Autor: offroadweb.cz

Mercedes GLE – kladivo na X6 přichází!
Přesunout se na začátek