Mobius Two, levnější offroad neseženete!

Pokud vám připadá, že tohle auto ve volných chvílích sestavili studenti prvního ročníku automobilového učňáku, jste úplně vedle. Jedná se o plně funkční a hlavně komerční záležitost pro africký trh.

Mladá automobilka pochází z Nairobi v Keni a má britského majitele. Jasnou filozofií je nabídnout offroad za stejné peníze, které stojí motorové rikši, nebo hodně ojeté mikrobusy. To jsou nejčastější dopravní prostředky v Keni. Auto samozřejmě za cenu okolo 120 000 korun nemůže konkurovat offroadům renomovaných značek, ale na rozdíl od Defenderu na tohle místní mají peníze.

Auto má maximálně jednoduchou a hlavně odolnou konstrukci. Chybí okna i střecha, to v Africe nepotřebujete. Naopak je tu zvýšená světlá výška a hlavně náhon 4×4. Prototyp vypadá sice dost humpolácky, ale lepší už to nebude. Auto má všechny důležité prvky, které potřebujete. Velký přední nárazník, velká a silná světla, silné prahy. No a je tu i objemný nákladový prostor, který lze vytvořit odstraněním zadní lavice.

Jaký motor bude pod kapotou zatím nevíme. Měl by být levný na provoz a jednoduchý, nějakou složitou elektroniku tu určitě nečekejte. Auto má být opravitelné i ve složitých afrických podmínkách. Za jak dlouho by se měla spustit výroba zatím není jasné, stejně jako to, jestli budou chtít Afričané nahradit tímto vozítkem desítky let staré Land Cruisery a Defendery.


Autor: offroadweb.cz

Mobius Two, levnější offroad neseženete!
Přesunout se na začátek