Největší chyby při výběru pneumatik opakujeme každý rok. Pocítíme je hlavně na své peněžence

Pneumatiky jsou to jediné, co je během jízdy autem v kontaktu s vozovkou. Je jasné, že mají vliv na bezpečnost, jízdní vlastnosti i na to, jak zvládneme případnou krizovou situaci. Vybírat pneumatiky právě podle těchto klíčových faktorů je určitě dobrý krok. Nejsou to ale jediné vlastnosti, na kterých by nám mělo při výběru pneu záležet. Jsou i další, které ale neustále podceňujeme. Vliv na bezpečnost sice přímo nemají, ale na peněženku ano.

Spotřeba během jízdy

Na spotřebu má vliv řada věcí. Každý ví, že je to rychlost, odpor vzduchu, aerodynamika auta, otáčky a jízdní styl. Na co ale mnozí zapomínají, to je podceňovaný fakt. Na spotřebu mají vliv dokonce i pneumatiky. Nejenom tím, jak jsou nahuštěny, ale i tím, jakou mají konstrukci a z čeho jsou vyrobeny. Podceňovat tento parametr při výběru může vést k jedinému. Spotřeba auta začne po nasazení nové sady pneu stoupat. A to je při dnešních cenách problém.

Zdroj obrázku: Freepik

Výdrž pneumatik

Pneumatiky nekupujeme na jednu sezonu, ale na několik let. Chceme, aby nám vydržely co možná nejdéle. Jak se to dá ovlivnit? Samozřejmě jízdním stylem, ale i tím, jaké konkrétní obutí koupíme. Tento parametr je v testech zákazníky často opomíjen. Přitom pneu s dobrou výdrží, které se příliš neopotřebovávají, bývají ideální investicí. Roky nemusí být nutné sáhnout do peněženky kvůli koupi nové sady. Naopak u těch cenově levných může dojít k tomu, že se opotřebují až překvapivě brzy.

Stáří pneumatik

Když koupíme nové pneumatiky, neznamená to nutně, že jsou opravdu úplně nové. Na každé pneumatice můžeme najít termín její výroby. Podle něho bychom se měli řídit. Zdánlivě nová pneumatika může být reálně i několik let stará, která ležela ve skladu. V tu chvíli nejde o optimální investici, jelikož je reálné, že takovou pneumatiku budeme velmi brzy zase měnit, a to pochopitelně bude stát nemalé množství finančních prostředků.

Zdroj: https://caradvise.com/2018/08/29/tire-tips-what-you-need-to-know/
Největší chyby při výběru pneumatik opakujeme každý rok. Pocítíme je hlavně na své peněžence
Přesunout se na začátek