Nissan Juke slaví jako origami

Říká se, že nejlepší nápady přicházejí nad prázdným listem papíru.

U příležitosti oslavy 5. narozenin modelu Juke a jeho vynikajících obchodních úspěchů (700 000 prodaných vozů) navázal Nissan spolupráci s britským umělcem na vytvoření origami modelu Juke v životní velikosti.

Tato propracovaná papírová replika, kterou ručně vytvořil umělec Owen Gildersleeve v přesných rozměrech současného Nissanu Juke, odkazuje na japonské kořeny vozu a je inspirována těmi úplně prvními kroky při navrhování vozů – dostat myšlenky na papír.

Owen na této práci strávil více než 200 hodin a složil přes 2 000 archů papíru, jenž daly vzniknout detailní skulptuře.

Origami modelu Juke zachovává všechny hlavní designové prvky, jako jsou blatníky, světla a mřížka chladiče, které dávají modelu ve skutečné velikosti jeho charakteristický výraz.

Umělec Owen Gildersleeve k tomu říká: „Byl to skvělý projekt – náročná práce, ale velmi uspokojující. Dílo vzniklo u příležitosti narozenin vozu, a proto čerpá z mnoha zdrojů, jako je např. téma origami, které se inspiruje japonskými kořeny vozů Nissan. Použití spousty jednotlivých kousků papíru k vytvoření celkové konstrukce rovněž symbolizuje tisíce lidí, kteří pomohli Nissanu Juke stát se skutečností a tisíce těch, kteří jej vyrábějí zde ve Spojeném království.“

Odvážný a výrazný styl Nissanu Juke byl klíčovým faktorem úspěchu tohoto modelu. Nissan uvedením vozu na trh vytvořila zcela nový segment „kompaktních crossoverů“, který motoristům nabízí z designového pohledu něco zcela jiného než kterékoli jiné vozidlo na silnicích.

Juke, vyráběný v závodu společnosti Nissan v Sunderlandu, letos oslaví své páté narozeniny. Od října 2010, kdy začaly první dodávky, se jen ve Spojeném království prodalo přes 150 000 modelů Juke a po celé Evropě jich celkem bylo více než 700 000. Stal se proto nejprodávanějším kompaktním crossoverem na tomto kontinentu.

Dlouhodobou budoucnost vozu Juke v Británii nedávno Nissan zajistil prohlášením, že závod v Sunderlandu bude vyrábět novou generaci modelu Juke. Závod také dostane další investici ve výši 100 milionů liber a do roku 2020 má jistou budoucnost.

Darryl Scriven, ředitel designu evropského návrhářského ústředí společnosti Nissan, uvedl: „Prvním krokem každého návrhu vozu je vzít tužku a papír. Od tohoto prostého začátku pak vede složitá cesta, zahrnující stovky zkušených lidí, tisíce člověkohodin a miliónové investice, která vyvrcholí rozběhnutím výroby. Myslíme si tedy, že se hodí oslavit páté narozeniny modelu Juke připomenutím si tohoto prostého, ale odvážného prvního kroku, ale samozřejmě v – pro Nissan typickém – duchu inovace a vzrušení.“

Origami modelu Juke bude představeno společně s oslavami „Světových dnů origami“, které mezi 24. říjnem a 11. listopadem probíhají po celém světě.

Video


Autor: TZ Nissan

Nissan Juke slaví jako origami
Přesunout se na začátek