Nissan Qashqai potřetí zvolen Nejlepším malým SUV

Nissan Qashqai potřetí za sebou ovládl kategorii Nejlepší malé SUV každoročního udílení cen magazínu What Car?

Během ceremoniálu, který se každý rok koná v Londýně, získal Nissan Qashqai nejen ocenění „Nejlepší volba“ v kategorii 15 000 – 25 000 liber (cca 540 000 – 900 000 Kč). Mezi šestnácti dalšími vozy z užší nominace dokonce dosáhl i na celkové vítězství v kategorii „Nejlepší malé SUV“.

Porota magazínu What Car? si vybrala Qashqai s motorem 1,5 dCi 110 ve výbavě N-TEC. Na voze ocenila zejména úsporný provoz jeho naftové pohonné jednotky, komfortní podvozek, kvalitu interiéru a v neposlední řadě i bohatou výbavu.

Jim Holder, šéfredaktor nakladatelství Haymarket, které magazín What Car? vydává, řekl: „Model Qashqai již podruhé obhájil první místo a v této „hvězdami nabité“ kategorii dosáhl hattricku. Navzdory silné konkurenci využilo SUV od Nissanu všech svých předpokladů k vítězství.

Nejenže patří k nejúspornějším vozidlům a vozidlům produkujícím nejméně emisí CO2 v dané kategorii. Jeho devízou je také kvalitní zpracování interiéru, který chrání posádku před hlukem motoru, aerodynamickým hlukem a hlukem pneumatik.

Výjimečná praktičnost, podvozek vyladěný na míru evropským silnicím a jedinečný motor jsou pak třešničkou na pomyslném dortu.“

Nissan Qashqai zaujal porotu What car?, ale vítězí i u veřejnosti, protože jen díky ní se stal nejprodávanějším crossoverem ve Spojeném království. Díky působivému spojení kvality, stylu a technologií zůstává Qashqai nejprodávanějším crossoverem v Evropě..

Opravdovým úspěchem pro značku Nissan je také to, že v září roku 2015 porazil nový Qashqai ostatní vozy vyráběné ve Spojeném království v rychlosti, jakou prolomil hranici 500 000 vyrobených vozů. Od zahájení výroby v roce 2014 byl na lince č. 1 v závodě v Sunderlandu vyroben každých 62 vteřin jeden nový Qashqai. Jinými slovy tu za hodinu vyrobí 58 vozů.


Autor: TZ Nissan

Nissan Qashqai potřetí zvolen Nejlepším malým SUV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek