Nové MINI Countryman láká nejenom na design a výbavu

Největší a nejvšestrannější člen rodiny MINI v typickém stylu britské prémiové značky nabízí nové podněty pro potěšení z jízdy a individuální styl. Precizně a propracovaný design, nové atraktivní prvky výbavy a inovativní technologie v oblasti ovládání a propojení podtrhují výjimečné postavení nového MINI Countryman v segmentu prémiových kompaktních vozů. Robustní koncepce, prostorný a prakticky řešený interiér s pěti plnohodnotnými sedadly a volitelný systém pohonu všech kol ALL4 z něj dělají nezaměnitelný všestranný talent, který podněcuje typické MINI nadšení nejen v každodenním provozu, ale také na dlouhých cestách, a dokonce i při výletech mimo zpevněné komunikace. Progresivní charakter nového MINI Countryman se odráží v provedení s plug-in hybridním pohonem a také v nových digitálních službách MINI Connected. Touhu po individualizaci lze navíc uspokojit ještě zásadněji než předtím, a to množstvím prvků volitelné výbavy a MINI Originálním příslušenstvím.

S novým MINI Countryman britská tradiční značka pokračuje v získávání dalších cílových skupin zákazníků. Ve své první generaci byl MINI Countryman průkopníkem. Jako první MINI s délkou přes čtyři metry, čtyřmi dveřmi, velkými dveřmi zavazadlového prostoru, pěti sedadly a pohonem všech kol položil základy pro vysoce úspěšné tažení značky segmentem prémiových kompaktních vozů. Model MINI Countryman nyní tvoří téměř 30 % celosvětových prodejů značky.

Uvedení současné generace na trh opět přináší výrazná vylepšení z hlediska prostoru, všestrannosti, funkčnosti a jízdního komfortu. Kromě toho se MINI Countryman stalo průkopníkem lokálně bezemisní jízdy v typickém stylu značky MINI. Plug-in hybridní model MINI Cooper SE Countryman ALL4 (kombinovaná spotřeba paliva: 2,0–1,7 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 14,0–13,1 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 45–40 g/km) spojuje průlomovou hospodárnost a hybridně specifický pohon všech kol s možností zažít potěšení z jízdy čistě na elektřinu.

Kromě plug-in hybridního pohonu je nové MINI Countryman nabízeno se třemi zážehovými a třemi vznětovými motory s nejnovější technologií MINI TwinPower Turbo. Motory prošly dalším rozsáhlým vývojem a pokrývají výkonové spektrum od 75 kW/102 k do 140 kW/190 k (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–4,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 144–107 g/km) a již nyní splňují emisní normu Euro 6d, která začne platit až od roku 2021. Čtyři z nich lze volitelně kombinovat s pohonem všech kol ALL4.

Nové MINI Countryman: přehled specialit.

 • Osobitý design přední části s nově navrženou maskou chladiče.
 • LED přední světlomety a LED mlhová světla nyní součástí standardní výbavy.
 • LED zadní světla se vzorem britské vlajky Union Jack.
 • Nové barvy karoserie, nový paket exteriéru Piano Black Exterior.
 • Nová kola z lehké slitiny.
 • Nejnovější generace motorů, všechny modely standardně plní emisní normu Euro 6d.
 • Další modely vybavené 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic.
 • Nový digitální přístrojový panel s volitelným 5palcovým barevným displejem.
 • Volitelně dostupný nově navržený centrální displej v leskle černém provedení Piano Black.
 • Sportovní kožený volant jako součást standardní výbavy pro všechny modelové varianty.
 • Nová kožená čalounění a interiérové plochy.
 • Nové provedení interiéru MINI Yours Interior Style.
 • MINI Connected s novými funkcemi.
 • Rozšířená nabídka MINI Originálního příslušenství.

Osobité proporce a mohutné charisma.
Nové MINI Countryman je díky svým nezaměnitelným tvarům okamžitě identifikovatelné jako největší model značky. Pro značku MINI typický horizontálně dělený třídílný design je interpretován obzvláště nápadným způsobem, a to zejména zásluhou pro tento model specifického řešení střechy. Napřímený postoj a zvýšená světlá výška svědčí o velkorysém vnitřním prostoru, robustním charakteru a inspirujících jízdních vlastnostech, a to jak na silnici, tak v terénu. Všestrannost nového MINI Countryman ještě více podtrhují volitelné prvky výbavy v podobě exteriérového paketu MINI ALL4 a střešních ližin. Současně ještě větší nádech sportovní atmosféry vozu dodávají aerodynamicky optimalizované prvky exteriéru volitelného paketu John Cooper Works.

Precizně řešený design přední části ještě více zdůrazňuje silné charisma nového MINI Countryman. Nově navržený tvar předního nárazníku, nyní zcela v barvě karoserie, zajišťuje mimořádně čistý vzhled s dojmem vysoké kvality. Přepracovaná maska chladiče má pro MINI typické šestihranné obrysy a je lemována tenkým jednodílným chromovým rámečkem. U modelů MINI One Countryman, MINI Cooper Countryman, MINI One D Countryman a MINI Cooper D Countryman je přívod vzduchu dělen třemi vodorovnými lištami. Maska chladiče nového modelu MINI Cooper S Countryman a nového modelu MINI Cooper SD Countryman se vyznačuje šestiúhelníkovým vzorem mřížky s červeným „S“ a jednou chromovanou lištou.

Zářivé body: LED světlomety jsou nyní součástí standardní výbavy. 
V rámci přepracování vzhledu přední části MINI Countryman přibyly do nabídky sériové výbavy LED světlomety, jejichž nejnovější verze se vyznačuje obzvláště kvalitním provedením, vyzdvihujícím použitou techniku. Výrazné, mírně asymetricky zaoblené obrysy světlometů jsou zvýrazněny nepřerušeným světelným proužkem, který přebírá funkci denního svícení i ukazatele směru. Odbočovací světlo obsažené v LED předních světlometech při změně směru osvětluje oblast po stranách vozovky. Standardní výbava nového MINI Countryman zahrnuje také LED mlhová světla, přičemž horní půlkruh každého mlhového světla slouží jako obrysové světlo.

Adaptivní LED světlomety s variabilním rozdělováním světla využívají pro dálková světla matrixovou techniku a jsou nyní nově nabízena jako součást volitelné výbavy. Kromě odbočovacího světla umějí automaticky přisvěcovat do zatáčky a svůj účinek přizpůsobují dopravní situaci a povětrnostním podmínkám. V městském provozu a při omezené viditelnosti v důsledku povětrnostních podmínek je boční plocha vozovky intenzivně osvětlována zapnutím tlumených odbočovacích světel. Při jízdě po dálnicích je možné selektivně prodloužit dosvit dálkových světel.

Adaptivní LED světlomety nového MINI Countryman jsou nyní nově vybaveny funkcí automatické regulace dálkových světel. Světelný zdroj dálkových světel je tvořen čtyřmi samostatnými segmenty, které lze v rychlostech nad 70 km/h nezávisle na sobě aktivovat a deaktivovat, čímž se přizpůsobí situaci na silnici. Jakmile přední kamera nového MINI Countryman zaregistruje protijedoucí vozidlo nebo vozidlo jedoucí stejným směrem vpředu, nové světlomety v jeho výseku vypnou dálkové světlo a ponechají potkávací. Ostatní segmenty dálkových světel přitom nadále osvětlují zbytek silnice běžným způsobem. Matrixová dálková světla proto současně zlepšují výhled a zároveň zabraňují jakémukoliv oslnění ostatních účastníků silničního provozu.

Přepracovaný zadní nárazník a zadní světla se vzorem britské vlajky.
Přepracovaný zadní nárazník přispívá k mimořádně robustnímu a modernímu vzhledu nového MINI Countryman. Vzpřímená zadní světla s chromovanými rámečky jsou exkluzivním a nezaměnitelným zdůrazněním, které evokuje původ britské značky. Všechny světelné funkce jsou nyní standardně vybaveny vysoce kvalitní LED technologií, zatímco grafická struktura každého ze zadních světel vykresluje vzor britské vlajky. Motiv vlajky se svými nápadnými konturami představuje výraznou formu identifikace, a to jak během dne, tak i v noci.

Mimořádně atraktivní vzhled: nové barvy karoserie, paket Piano Black Exterior a nová kola z lehké slitiny.
Nabídka barevných provedení karoserie, včetně nových metalických barev stříbrná White Silver a zelená Sage Green, otevírá nové možnosti pro individuální vzhled. V závislosti na modelové variantě lze střechu a kryty vnějších zpětných zrcátek jako alternativu k barvě karoserie objednat v černém, bílém nebo stříbrném provedení.

Paket Piano Black Exterior, rovněž novinka dostupná pro všechna provedení nového MINI Countryman, zaručuje obzvláště osobitý vzhled. V jeho případě jsou rámečky světlometů, zadních světel, masky chladiče a boční ozdoby vyvedeny namísto chromovaného v leskle černém provedení. To platí také pro kliky dveří a označení modelu na víku zavazadlového prostoru. Další identifikační prvky v leskle černém provedení jsou dostupné v rámci MINI Originálního příslušenství, včetně loga MINI a nápisů Cooper S a ALL4 v leskle černém provedení Piano Black. Odpovídající kryty vnějších zpětných zrcátek a boční ozdoby se vzorem šedo-černé britské vlajky Night Jack si lze nechat namontovat dodatečně.

V závislosti na modelové variantě je nové MINI Countryman standardně vybaveno koly z lehké slitiny s průměrem 16 nebo 17 palců, kola z lehké slitiny o průměru až 19 palců jsou k dispozici jako volitelný prvek výbavy a jako součást MINI Originálního příslušenství. Novými přírůstky jsou 17palcová kola z lehké slitiny v designu Channel Spoke Black, stejně jako dvoubarevná 19palcová kola z lehké slitiny Turnstile Spoke.

Interiér: dostatek prostoru a ještě širší možnosti pro individuální styl.
Nové MINI Countryman kombinuje všestranné jízdní vlastnosti s univerzálním interiérem. V zadní části jsou k dispozici tři plnohodnotná sedadla. Alternativně lze druhou řadu sedadel využít také ke zvětšení objemu zavazadlového prostoru. Sklopením v poměru 40:20:40 dělených opěradel zadních sedadel je možné zavazadlový prostor zvětšit ze 450 na 1390 l.

Individuální možnosti přizpůsobení interiéru orientovaného na zákazníkův osobní styl jsou nyní ještě rozsáhlejší a atraktivnější díky novým prvkům výbavy a rozšířené produktové nabídce. Výběr kožených čalounění nově zahrnuje varianty modrá Chester Indigo Blue a hnědá Chester Malt Brown. Výbava Colour Line pro spodní část přístrojové desky a obložení dveří, která byla dříve samostatnou položkou, je nyní nedílnou součástí koženého čalounění navrženého tak, aby odpovídalo příslušnému barevnému schématu.

Modely MINI Cooper S Countryman, MINI Cooper SD Countryman a MINI Cooper SE Countryman ALL4 jsou nyní standardně vybaveny leskle černým obložením interiéru a dveří Piano Black. To je kombinováno s ozdobnými proužky ve tmavém provedení British Oak. Volitelně je pro všechny modelové varianty k dispozici nová verze vysoce exkluzivního obložení interiéru MINI Yours. Volitelný interiérový styl MINI Yours Interior Style Shaded Silver vyzařuje sportovní styl. Ten dokreslují také osvětlená ozdobná obložení v provedeních Shaded Silver s dveřními ozdobnými prvky Dark Silver a zvýrazňujícími lištami Hazy Grey.

Motory s optimalizovanou technologií MINI TwinPower Turbo a čištěním výfukových plynů pro standardní plnění emisní normy Euro 6d.
Rozsáhlá vylepšení nabídky motorů umožňují novému MINI Countryman dosáhnout ještě příznivější rovnováhy mezi potěšením z jízdy a hospodárností. Kromě další optimalizace množství vypouštěného CO2 se zlepšily také další emisní složky výfukových plynů, a to filtrem pevných částic pro zážehové motory a katalyzátorem SCR se vstřikováním AdBlue pro vznětové motory. To znamená, že všechny modelové varianty nového MINI Countryman nyní splňují mimořádně přísnou emisní normu Euro 6d.

Tříválcový zážehový motor v novém MINI One Countryman a novém MINI Cooper Countryman a čtyřválcový zážehový motor nového MINI Cooper S Countryman využívají technologie MINI TwinPower Turbo, jejíž součástí jsou do hlav válců integrované výfukové svody a v těsné blízkosti spalovacích prostorů umístěné turbodmychadlo. Tím je zajištěno kromě jiného vysoce účinné chlazení výfukových plynů a systému přeplňování. Současně lze při nízké zátěži motoru snížit výkon chlazení bloku motoru prostřednictvím nového ventilu rozdělujícího chladicí systém. Přímé vstřikování paliva u zážehového motoru navíc pracuje s tlakem zvýšeným z 200 na 350 bar.

Stejně jako zážehové motory, také vznětové jednotky nově využívají startér-generátor s optimalizovanou účinností. U tříválcového motoru v novém MINI One D Countryman a čtyřválcových motorů v novém MINI Cooper D Countryman a novém MINI Cooper SD Countryman je technologie MINI TwinPower Turbo tvořena systémem přeplňování s recirkulací výfukových plynů a přímým vstřikováním paliva Common Rail. Dvoustupňové přeplňování, které bylo v minulosti používáno pouze u nejvýkonnějšího vznětového motoru, nyní optimalizuje reakce také u čtyřválcového motoru v MINI Cooper D Countryman, přičemž vstřikovače vstřikují palivo do spalovacích prostorů pod tlakem až 2500 bar.

Pohon všech kol ALL4 volitelně pro čtyři motory a standardně pro plug-in hybridní model.
Systém pohonu všech kol ALL4 poskytuje znatelný nárůst v oblasti trakce, jízdní stability a agility. Tento systém je volitelně nabízen jako alternativa k charakteristickému pohonu předních kol pro čtyři modely nového MINI Countryman. Díky rychlému a přesnému elektronickému ovládání systém zajišťuje rozdělení hnací síly mezi přední a zadní kola podle potřeby na všech površích a za každého počasí.

Nové MINI Cooper SE Countryman ALL4 je standardně vybaveno hybridně-specifickým systémem pohonu všech kol. Pohon tvoří precizně řízená spolupráce mezi zážehovým tříválcem, který pohání přední kola, a elektrickým synchronním motorem roztáčejícím kola zadní nápravy. Tyto dvě pohonné jednotky generují celkový výkon 165 kW/224 k. Nejnovější technologie eDrive dostupná pro plug-in hybridní modely BMW Group zahrnuje také vysokonapěťovou lithium-iontovou baterii s kapacitou 9,6 kWh, což novému MINI Cooper SE Countryman ALL4 umožňuje maximální dojezd čistě na elektřinu 55 až 61 kilometrů.

8stupňová převodovka Steptronic jako standardní výbava pro dva další motory.
Nové MINI Cooper SE Countryman ALL4 je standardně vybaveno šestistupňovou převodovkou Steptronic. Modely MINI Cooper Countryman ALL4 a MINI Cooper D Countryman ALL4 jsou nyní standardně vybaveny 8stupňovou převodovkou Steptronic, stejně jako modely MINI Cooper S Countryman ALL4, MINI Cooper SD Countryman a MINI Cooper SD Countryman ALL4. Volitelně je tato převodovka k dispozici také pro MINI Cooper D Countryman. U všech ostatních motorů je namísto standardně dodávané 6stupňové manuální převodovky volitelně nabízena 7stupňová dvouspojková převodovka Steptronic.

Další možností pro nejvýkonnější zážehové a vznětové motory je také sportovní 7stupňová dvouspojková převodovka Steptronic a 8stupňová sportovní převodovka Steptronic, jež umožňují mimořádně rychlé změny převodových stupňů a zlepšenou dynamiku řazení.

Nové MINI Countryman je k dispozici v jedenácti provedeních:
MINI One Countryman
: 75 kW/102 k, 0–100 km/h za 12,0 s (12,3 s), maximální rychlost: 180 km/h (180 km/h), spotřeba paliva: 5,9–5,6 litru na 100 km (5,7–5,5 litru/100 km), emise CO2: 134–127 g/km (129–124 g/km) (předběžné údaje).

MINI Cooper Countryman: 100 kW/136 k, 0–100 km/h za 9,7 s (9,7 s), maximální rychlost: 205 km/h (205 km/h), spotřeba paliva:
5,9–5,6 l/100 km (5,6–5,3 litru/100 km), emise CO2: 135–129 g/km
(129–120 g/km).

MINI Cooper Countryman ALL4: 100 kW/136 k, 0–100 km/h za 10,1 s, maximální rychlost: 202 km/h, spotřeba paliva: 6,1–5,9 litru/100 km, emise CO2: 140–134 g/km.

MINI Cooper S Countryman: 131 kW/178 k, 0–100 km/h za 7,5 s (7,4 s), maximální rychlost: 225 km/h (225 km/h), spotřeba paliva:
6,5–6,3 litru/100 km (6,0–5,7 litru/100 km), emise CO2: 148–144 g/km (136–130 g/km).

MINI Cooper S Countryman ALL4: 131 kW/178 k, 0–100 km/h za 7,3 s, maximální rychlost: 222 km/h, spotřeba paliva: 6,5–6,2 litru/100 km, emise CO2: 149–142 g/km.

MINI Cooper SE Countryman ALL4: 162 kW/220 k, 0–100 km/h za 6,8 s, maximální rychlost: 196 km/h, spotřeba paliva: 2,0–1,7 litru/100 km, spotřeba elektřiny: 14,0–13,1 kWh/100 km; emise CO2: 45–40 g/km.

MINI One D Countryman: 85 kW/116 k, 0–100 km/h za 11,2 s (11,2 s), maximální rychlost: 192 km/h (192 km/h), spotřeba paliva: 4,4–4,1 litru/100 km (4,3–4,0 litru/100 km), emise CO2: 116–107 g/km
(112–106 g/km).

MINI Cooper D Countryman: 110 kW 150 k, 0–100 km/h za 9,1 s (9,1 s), maximální rychlost: 214 km/h (213 km/h), spotřeba paliva:
4,4–4,2 litru/100 km (4,4–4,2 litru/100 km), emise CO2: 116–110 g/km (117–111 g/km).

MINI Cooper D Countryman ALL4: 110 kW/150 k, 0–100 km/h za 9,0 s, maximální rychlost: 211 km/h, spotřeba paliva: 4,8–4,6 litru/100 km, emise CO2: 127–121 g/km.

MINI Cooper SD Countryman: 140 kW/190 k, 0–100 km/h za 7,9 s, maximální rychlost: 226 km/h, spotřeba paliva: 4,5–4,2 litru/100 km, emise CO2: 117–111 g/km.

MINI Cooper SD Countryman ALL4: 140 kW/190 k, 0–100 km/h za 7,6 s, maximální rychlost: 224 km/h, spotřeba paliva: 4,8–4,6 litru/100 km, emise CO2: 127–121 g/km.

Nové prvky výbavy: sportovní kožený volant, digitální kokpit.
Také interiér nového MINI Countryman je nyní přitažlivější a hodnotnější zásluhou rozšířené standardní výbavy. Její seznam nyní zahrnuje sportovní kožený volant pro všechny modelové varianty. U nového MINI Countryman má spolujezdec vpředu výškově nastavitelné sedadlo. Elektricky nastavitelná sedadla jsou součástí standardní výbavy, přičemž u řidiče jsou doplněna paměťovou funkcí.

Pro nové MINI Countryman je volitelně k dispozici digitální přístrojový panel. Displej v černém provedení Black Panel za volantem má průměr pět palců. Změněna byla i nabídka audio a navigačních systémů. Výbava Connected Media a Connected Navigation Plus, dostupná jako alternativa k základní konfiguraci, zahrnuje dotykový barevný 8,8palcový displej, umístěný pro značku MINI typickým způsobem v centrálním přístroji. Kruhová ovládací jednotka v novém MINI Countryman má propracovaný vzhled s ještě harmoničtěji integrovanými tlačítky audiosystému, varovných světel a asistenčních systémů. Prvotřídní charakter centrálního displeje podtrhují dotyková tlačítka záložek a leskle černé obložení Piano Black.

Dokonce i standardní audiosystém nabízí možnost přehrávání zvuku přes Bluetooth a rozhraní USB. Rádio MINI Visual Boost a digitální displej přístrojového panelu jsou součástí volitelné výbavy Connected Media, zatímco navigace Connected Navigation umožňuje kromě pohodlného navádění k cíli využívat také řadu dalších informačních a zábavních funkcí. Tato výbava zahrnuje rovněž bezdrátové nabíjení kompatibilních mobilních telefonů a druhou USB zásuvku.

Nové MINI Countryman: vždy online a aktuální díky inteligentnímu propojení.
Nové MINI Countryman je vybaveno SIM kartou, která je trvalou součástí vozu. Umožňuje používání inteligentního tísňového volání E-Call s automatickou detekcí polohy vozidla a závažnosti nehody, jakož i služeb MINI TeleServices. Výbava Connected Media zahrnuje širokou škálu digitálních služeb MINI Connected. Nové MINI Countryman je vždy online a umožňuje bezproblémové používání hlasového asistenta Amazon Alexa.

Zajišťuje také přístup k dopravním informacím v reálném čase RTTI a též internetové platformě MINI Online a přípravě pro Apple CarPlay. MINI Connected lze použít k odesílání navigačních cílů z chytrého telefonu do vozu. Připojení mobilního telefonu také znamená, že se automaticky aktualizují navigační mapy vozidla.

Individuální styl pro dodatečnou montáž: MINI Originální příslušenství.
Vysoce kvalitní prvky výbavy pro dodatečnou montáž z programu MINI Originální příslušenství umožňují osobním preferencím ještě lépe uzpůsobit funkčnost, pohodlí, zábavu za volantem a individuální styl nového MINI Countryman. Nabídka výbavy sahá od zadního nosiče kol přes střešní box a tvarované vany do zavazadlového prostoru po individuální projektory MINI LED z programu MINI Yours Customized a produkty John Cooper Works určené pro extrémní zábavu za volantem.

Zdroj: TZ BMW
Nové MINI Countryman láká nejenom na design a výbavu
Přesunout se na začátek