Vozy DS přicházejí s unikáty v interiérech. Jedinečným perlovým prošitím

Na vozech DS 3 Crossback, DS 7 Crossback a DS 9 pracoval celý tým řemeslných čalouníků, který se věnuje specificky úpravě interiérů vozů DS, a jejich kabiny jsou tedy velmi elegantní. Charakteristickým znakem kožených povrchů je perlové prošití.

Výhodou toho, že je tým řemeslníků součástí designového studia DS Design Paris, je schopnost rozvíjet interní firemní know-how. Perlové prošití je jedním z příkladů. Předtím, než se objevilo uvnitř vozu DS 7 Crossback, pracovalo se na něm několik let.

Poprvé se perlové prošití představilo na koncepčním voze DS Divine, kde demonstrovalo pozornost, jakou značka věnuje detailům. Tento způsob prošití musel projít náročnou sérií předvýrobních testů. Byl vyvinutý na jednom ze šicích strojů velké dílny divize Barvy a Materiály, uprostřed stovek látek, vzorků a módních vzorů, jako výsledek testů šití po rubu i líci.

Jak již jeho název napovídá, používá perlové prošívání vzor ve tvaru perel. Inspirovalo se vyšívací technikou používanou v haute couture k dosažení mimořádně sofistikovaných detailů. Na tuto francouzskou tradici čalouníci DS Automobiles zcela přirozeně navázali a rozhodli se při úpravě interiérů a sedadel tento steh používat a udělat z něj ochrannou známku.

U koncepčního vozu se prošití osvědčilo, ale bylo nutné ho přepracovat s ohledem na průmyslovou výrobu, a především na životnost. Po třech letech výzkumu a testů získal projekt vedený Thierry Metrozem zelenou, aby se mohl objevit ve voze DS 7 Crossback. Šéfdesignér společnosti DS Automobiles je pyšný jak na tento kreativně-technický úspěch, tak na celý svůj tým.

Zdroj: TZ DS
Vozy DS přicházejí s unikáty v interiérech. Jedinečným perlovým prošitím
Přesunout se na začátek