Nový Renault Kadjar jde do prodeje

V Ženevě se letos představí nový crossover od Renaultu, který by měl navázat na popularitu Capturu a zároveň nabídnout více prostoru. Do prodeje půjde už v červnu letošního roku.

Navzdory zvyklostem půjde Kadjar do prodeje nejdříve v Evropě a až následně v Jižní Americe a Asii. V modelové řadě se zařadí mezi Captur a Koleos. Zajímavé také je, že v Číně se bude auto i vyrábět a to jako vůbec první Renault v historii. Oproti konkurenci by měl být Kadjar velmi schopný i mimo silnice. Světlá výška 19cm a slušné nájezdové úhly 18 stupňů vepředu a 25 stupňů přechodový sice neslibují velký offroad, ale na polní cesty se rozhodně bát nemusíte.

Auto bude dostupné jako dvoukolka i čtyřkolka. U dvoukolky bude v terénu pomáhat elektronika. Systém 4×4 pak bude fungovat ve třech klasických režimech. Pouze 2WD, automatické připínání zadku a natvrdo zařazené 4×4. Vzhledem ke spolupráci s NIssanem můžeme čekat podobné prvky, které využívá Xtrail a Quasquai druhé generace. Stejné to bude i s motory, o těch ale Renault zatím mlčí.


Autor: offroadweb.cz

Nový Renault Kadjar jde do prodeje
Přesunout se na začátek