Bentley představí SUV Bentayga ještě letos

Bentley je na informace o novém superluxusním SUV pod podivným názvem Bentayga (pohoří na Kanárských ostrovech) zatím velmi skoupé a finální podobu nového vozu zatím neukázalo. I tak už ale víme dost informací.

Nové Bentley se představí už letos a to pravděpodobně na jednom z východních autosalonů. To hlavně s ohledem na zaměření na ruský a čínský trh, kde má tato značka největší odbyt. A v nové SUV v Bentley hodně věří, do vývoje bylo investováno přes 800 milonů liber! Zajímavé jsou i další parametry. K dispozici budou tři motorizace. W12, V8 a pugin hybrid. Ten bude mít dojezd 50 km na elektrický pohon a bude tak moci i do center měst. Zajímavé jsou i rozměry auta. Široké bude přes dva metry a jeho maximálka je udaná přes 300 km/hod.

Design je zatím pečlivě tajen a maskován. Podle továrny ale nebude vycházet z nedávno představeného konceptu EXP 9F (na fotkách). Jediné, co jsme zatím viděli je fotka výdechu ve tvaru písmene B. Zajímavé je, že přesto, že informace o voze jsou velmi omezené, už nyní je na Bentley 4000 předobjednávek. Vyrábět se nebude v Bratislavě jako Touareg a Cayene, ale vzhledem ke své exkluzivitě a značce v Crewe. Cena by měla začínat na částce 130 000 liber.

Video


Autor: offroadweb.cz

Bentley představí SUV Bentayga ještě letos
Přesunout se na začátek