Plachta na auto je ideálním řešením pro venkovní parkování, když chybí garáž

Lak, a případně i voskování chrání karoserii auta před nepřízní počasí a dalšími vnějšími vlivy. Ale i lak je náchylný na poškození, kterému můžete v některých případech snadno předcházet. Jedná se hlavně o škody způsobené zaparkovanému autu. Ať už jde o trus ptáků, který dokáže lak i karoserii ošklivě rozleptat, pokud ho necháte působit dostatečně dlouho, nebo třeba škrábance a další poškození. Autu přitom můžete poskytnout adekvátní ochranu, pokud na něj budete mít vhodnou plachtu. 

Nejlepší je garáž

Nejlepším místem, kde můžete auto zaparkovat, je samozřejmě garáž. Prakticky všechny nové byty už mají alespoň jedno garážové stání, a ty větší, které jsou určené pro rodiny, často hned dvě. V některých čtvrtích je tak garážových stání dostatek a pronájem garáže se příliš neprodraží. Ale pokud máte smůlu a bydlíte v historické části města nebo na sídlišti, jehož konstruktéři nepočítali s tím, kolik bude v českých ulicích aut, nezbývá, než sáhnout po plachtě či jiné formě ochrany.

Zdroj obrázku: pinterest

Kvalitní plachta

Nejsnazší způsob, jak ochránit venku zaparkované auto, je nasnadě – kvalitní plachta. I když existují i extravagantní řešení, jako je třeba speciální stanová mobilní garáž, plachta vede i u českých motoristů. Ale pokud má být taková plachta co k čemu, je třeba pořídit tu, která je opravdu určená pro auta a navíc odpovídá velikosti vašeho vozu. Někteří lidé auto přehazují plachtou, kterou mají zrovna k dispozici. Ta přitom může nadělat více škody než užitku.

Plachty určené na auta jsou tvarem přizpůsobené karoserii auta a mají vycpávky v místech, kde má auto čelní sklo a okénka. Nejlepší je pochopitelně plachta, která je určena přímo pro váš konkrétní model. Jejich cena obvykle začíná na třech tisících korunách, z dlouhodobého hlediska se ale rozhodně vyplatí. Ušetříte si pak třeba i škrabání námrazy z oken.

Zdroj obrázku: pinterest
Plachta na auto je ideálním řešením pro venkovní parkování, když chybí garáž
Přesunout se na začátek