Položit telefon v autě na špatné místo se nevyplácí. Hrozí zranění i výbuch

Mobilní telefon bereme jako samozřejmost. Většinou ho nosíme v kapse, což při řízení není příliš praktické. Proto ho většina řidičů vyndá a položí… Kam vlastně? To je otázka. Jsou různá místa, kam si lze v autě položit mobilní telefon. Ale ne všechna jsou ideální.

Co je nejlepší?

Pokud mobil za jízdy nepotřebujete – třeba kvůli navigaci – je dobré dát ho do takové přihrádky, kde bude uzavřený a schovaný. Třeba pod roletkou na středovém panelu, v loketní opěrce nebo v klasickém kastlíku. Nejenom že vás nebude svádět brát ho do ruky, ale také vás může ochránit od celé řady nepříjemností.

Ne každý ale tato doporučení respektuje. A tak se objevují řidiči, kteří položí mobil na jakékoliv volné místo v autě. A to může být špatně hned z několika důvodů. Zmapovali jsme ty nejdůležitější.

Zdroj obrázku: Freepik

Nebezpečí při nehodě

Chytré mobilní telefony dnes nejsou nijak malé ani lehké. Vlajkové lodě napříč značkami mohou vážit i přes 200 g. K tomu přidejme třeba kovové a jinak zpevněné konstrukce. Je jasné, že dostat ránu takovým zařízením není nic příjemného. Může se to ale stát při nehodě. Mobil, volně položený ve voze, může kohokoliv ve voze nepříjemně zranit. Myslete proto na toto riziko.

Výbuch akumulátoru

Problém, který nás s mobilem může čekat především v létě. Každý výrobce mobilu upozorňuje na to, že by se přístroj neměl vystavovat vysokým teplotám. Pokud ho v létě necháme na palubní desce, kam svítí slunce, je to velké riziko. Může dojít k ohřátí, přehřátí baterie, a v krajním případě dokonce k její explozi. Vzniklý požár pochopitelně zachvátí i auto, které bude na odpis.

Cíl zlodějů

Auto není trezor. Nechat v něm položený mobilní telefon jenom tak volně může lákat zloděje. Dojít může nejenom ke ztrátě mobilu, ale i dalších věcí. Nehledě na další poškození, jako je například rozbité okénko související s vniknutím osoby do vozu.

Zdroj: https://www.yourmechanic.com/article/how-to-safely-hide-items-in-your-car-by-brady-klopfer
Položit telefon v autě na špatné místo se nevyplácí. Hrozí zranění i výbuch
Přesunout se na začátek