Problém se zamlženými okénky vyřeší jednou provždy banální trik. Stačí zajít do koupelny

Není nic horšího než na podzim sednout do auta, nastartovat, chtít vyjet, ale zjistit, že není vidět na krok. To proto, že se okna prostě zamlžila. V tu chvíli je nutné dlouhé minuty čekat, než vzduch udělá svou práci, nebo sklo otřít. Úplně nejlepší je ale této situaci předcházet. Jak? Tyto rady fungují univerzálně bez ohledu na to, jaké máte auto.

Ošetřete čelní sklo

Základem eliminace podzimního mlžení je ošetření čelního skla, ale samozřejmě i toho zadního nebo okének. Co je v takovém případě potřeba? Je to jednoduché. Sáhnout můžete v první řadě po komerčních produktech. Najdete je v každé optice a slouží k tomu, aby se zamezilo zamlžování brýlí. Tento prostředek si kupte a aplikujte nikoliv na brýle, ale na skla v autě – z vnitřní strany.

Jsou tu ale i domácí způsoby, které pomohou a eliminují problém se zamlžováním. Je to gel na holení. Zajděte do drogerie, kupte si jednu tubu gelu, nikoliv pěny, a můžete aplikovat. Postup je jednoduchý. Stačí jím důkladně namazat čelní sklo, nechat působit a následně setřít hadříkem. Poté sklo ještě důkladně vyleštěte a mělo by být odolné vůči nadměrnému zamlžování.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte auto

Ošetření čelního skla je první krok. Ten doporučujeme kombinovat ještě s krokem druhým. Tím je kontrola vozu, zda v něm není, nebo se v něm netvoří nadměrná vlhkost. Základem je zkontrolovat a nechat vyschnout textilní koberečky, kde se může vlhkost držet. A odtud se uvolňuje do prostoru. Dále je namístě počkat na teplejší slunečný den, pustit naplno topení, otevřít okénka a vyvětrat vzdušnou interiérovou vlhkost.

Kontrola auta by měla vést také k tomu, zda se v něm nenacházejí odpadky, které mohou být také zdrojem vlhkosti. Následně se zaměřte i na ovládání klimatizace – ta by měla být i během podzimu zapnutá. Má vliv na to, že bude interiér auta pomáhat efektivně vysoušet. Tedy zbavovat ho nadměrné a nepříjemné vlhkosti.

Zdroj: https://homehacks.co/shaving-cream-to-defog-windows/
Problém se zamlženými okénky vyřeší jednou provždy banální trik. Stačí zajít do koupelny
Přesunout se na začátek