Qashqai historicky nejúspěšnějším Nissanem v Evropě

Objem výroby modelu Qashqai nově předčí všechny ostatní vozy vyráběné Nissanem během tří desetiletí působení v Evropě.

Oceňovaný crossover, jehož výrobu zajišťuje závod v britském Sunderlandu, nedávno pokořil dosavadní rekord celkového objemu výroby jednoho modelu. Tento rekord činil 2 368 704 vozů a jeho dosavadním držitelem byl další z kultovních evropských modelů značky Nissan – Micra.

Model Qashqai dosáhl počtu 2 368 705 vozů a překonal tak model Micra za méně než 10 let. Závod společnosti Nissan v Sunderlandu i nadále vyrábí 1 200 vozů Qashqai denně. Na konci února 2016 tak celkový objem výroby dosáhl 2 398 134 vozů. V historii britského automobilového průmyslu nepřekonal žádný model hranici 2 milionů vozů za tak krátkou dobu.

Colin Lawther, senior videprezident společnosti Nissan v Evropě pro výrobu, nákup a řízení dodavatelského řetězce, k tomu uvedl: „Model Qashqai stál při svém uvedení na trh u zrodu zcela nového segmentu crossoverů, jehož standardy určuje i nadále. Zároveň je tahounem rekordního období růstu společnosti Nissan v Evropě.

Micra je pro Nissan v Evropě kultovním modelem, který se v našem závodě v Sunderlandu vyráběl 18 let. To, že jej model Qashqai překonal zhruba za polovinu této doby, je důkazem toho, jak silně si získal srdce našich evropských zákazníků.“

Modelu Qashqai, který byl pro evropské zákazníky navržen a zkonstruován v britském návrhářském a technickém ústředí, náleží titul nejprodávanějšího vozu značky Nissan v Evropě. Kromě toho je i nejprodávanějším evropským crossoverem a jeho výroba od roku 2010 běží v nepřetržitém provozu.

Nissan Qashqai získal řadu ocenění a poptávka po něm nevykazuje žádné známky poklesu. V září 2015 porazila druhá generace modelu Qashqai ostatní vozy vyráběné ve Spojeném království v rychlosti, jakou prolomila hranici 500 000 vyrobených vozů. Dnes v závodě v Sunderlandu vznikne každých 62 vteřin jeden nový Qashqai. Jinými slovy tu za hodinu vyrobí 58 vozů.

Nissan Qashqai se navíc stane průkopníkem autonomní jízdy. Začátkem tohoto měsíce oznámil Nissan na ženevském autosalonu, že model Qashqai se od příštího roku stane prvním evropským Nissanem vybaveným technologií pro pilotované řízení. To vozu v první řadě umožní bezpečnou autonomní jízdu v jednom jízdním pruhu i v hustém dálničním provozu. Následovat pak budou další vylepšení.

Lawther dodal: „Model Qashqai pomohl továrně v Sunderlandu získat pozici největšího automobilového výrobního závodu ve Spojeném království. Zároveň pozvedl prodej vozů Nissan v Evropě do rekordních výšin. Díky autonomním technologiím, které začneme zavádět od příštího roku, nám Qashqai pomůže zvednout laťku v segmentu crossoverů ještě výše.“

V průběhu roku 2016 oslaví společnost Nissan 30. výročí vzniku závodu v Sunderlandu, kde se nyní vyrábí crossovery Qashqai a Juke, plně elektrický model LEAF, hatchback Note a nový prémiový kompaktní vůz Infiniti Q30.


Autor: TZ Nissan

Qashqai historicky nejúspěšnějším Nissanem v Evropě
Přesunout se na začátek