Koncepty Jeep pro Moab ve znamení pick-up

Od 19. do 27. března se uskuteční již 50. ročník tradiční akce Moab Easter Jeep Safari, který se koná v Moab v Utahu. Jako každý rok, i letos sem Jeep přiveze celou řadu zajímavých konceptů vycházejících ze sériových Jeepů.

Na letošní Moab přiveze Jeep celkem 7 konceptů a na všech najdete něco zajímavého.

Jeep Crew Chief 715

Do vojenské historie Jeepu vás vezme koncept Crew Chief. Ten je proveden ve vojenské matné zelené. I interiér odpovídá vojenským standardům, je v hnědé kůži a nechybí tu detaily, jako jsou letecké přepínače, nebo kompas. Základem pick-upu s plátěnou střechou je model Wrangler Unlimited v pětidveřovém provedení.

Jeep Shortcut

Další model si vzal inspiraci u původního CJ-5 z let 1954 až 1983. Jako základ posloužil znovu Wrangler, který se nejvíce podobá původním koncepcím Jeepu.

Jeep Renegade Commander

Tento koncept vypadá na první pohled jen jako klasický Renegade s atraktivními polepy, nicméně pracovalo se tu hlavně na terénních schopnostech. Auto je zvednuté, má větší kola a gumy BFGoodrich All-Terrain T/A KO2. Nechybí tu ani kryty podvozku a další ochranné prvky z originálního katalogu Mopar pro Jeep.

Jeep Comanche

I další koncept vychází z modelu Renegade. Tentokrát se jedná o razantněji přestavěné auto, kdy se z původního Renegadu stal pick-up. Úpravy ale směřují i do terénu, kde se bude hodit třeba namontovaný naviják, nebo zvýšená světlá výška auta. Praktická je plocha na korbě o délce 1524mm.

Jeep FC 150

Moderní interpretací řady FC (Forward Control) je model FC 150. Koncept je vybaven původní kabinou FC, která je postavena na moderním rámu aktuálního Jeepu Wrangler. Z něj pochází i řadový šestiválec a pětistupňový automat.

Jeep Trailcat

Wrangler je letos při přestavbách nejpopulárnější auto, i když tady se z něj stal opravdu mohutný vůz, který si podle Jeepu na nic nehraje. O pohon této bestie se stará motor V8 o objemu 6,2 litru s manuálním šestikvaltem od Dodge. Z Dodge pochází i sedačky, konkrétně ze supersportu Viper.

Jeep Trailstorm

I poslední koncept pro letošní rok si bere jako základ Wrangler. Je postaven především z komponent Jeep Performance Parts, pod kapotou má šestiválec o objemu 3,6 litru a měli byste si ho užít především ve volném terénu. Tomu odpovídá mohutný přední nárazník s navijákem, velká kola a zvýšená světlá výška.


Autor: offroadweb.cz

Koncepty Jeep pro Moab ve znamení pick-up
Přesunout se na začátek