Řidiči drahých aut záměrně parkují jako hulváti. S reakcí ostatních ale nepočítají

Projíždíte plným parkovištěm a najednou vidíte, že někdo s dražším vozem zabírá dvě místa. Parkuje přímo na čáře a vejít se vedle něj je nemožné. Říkáte si, proč to udělal? Důvod takového jednání je dokonce záměrný. Ti, co mají dražší auta, si je chtějí tímto způsobem chránit. Tak, aby vedle nich nikdo nezastavil a jejich nový drahý vůz nepoškodil. Netuší však, že tímto stylem parkování vyvolají opačnou reakci. Jakou?

Záměrné poškození

Lidé za volantem jsou různí. Někteří jsou klidní, jiní hned přehnaně reagují. A právě druhou skupinu může takové parkování značně popudit. Někteří nemusí zůstat jenom u slov, ale odhodlají se k činům. Jakým? Prostě vezmou ostrý předmět a drahé, špatně parkující auto záměrně poškrábou. Jeho majitel, který se chtěl vyhnout drobnému ťukanci od otevřených dveří, má najednou podstatně větší problém.

Zdroj obrázku: Freepik

Zablokování nástupu

Na silnicích potkáváme různé druhy vozů. Včetně těch opravdu malých, městských. A právě jejich řidiči mohou být strůjci zajímavého naschválu. Řidič drahého auta, který parkuje přes dvě parkovací místa, má vedle sebe dost prostoru, aby se tam právě malé městské vozítko vešlo. Tak, aby jeho řidič vylezl, ale zároveň zablokoval řidičovu stranu špatně parkujícího auta. Ten v tu chvíli nemá jinou možnost než lézt do vozu druhou stranou, nebo někdy dokonce přes zavazadlový prostor. Nic příjemného.

Volání policie

Špatné parkování je přestupek jako každý jiný. Mnozí ho mají spojený jenom s tím, že auto parkuje třeba na zákazu nebo na vyhrazeném místě, které pro něj není určené. Špatné parkování lze ale chápat i tak, že se řidič nedokázal vejít do jednoho vyčleněného prostoru. Ti, které to naštve, jsou schopni zavolat i policii. A v danou chvíli opravdu záleží na tom, na koho majitel vozu narazí. Může dojít k domluvě, symbolické pokutě, ale stejně tak třeba k tomu, že bude auto dokonce odtaženo, pokud překáží.

Zdroj: https://www.petrolprices.com/news/car-park-spaces-parking-rage/
Řidiči drahých aut záměrně parkují jako hulváti. S reakcí ostatních ale nepočítají
Přesunout se na začátek