S teplými dny přichází na řadu pořádná očista auta. Vyplatí se držet jednoduchého postupu

Kdo to ještě neudělal, má nejvyšší čas na to, aby umyl své auto po zimě. Už se nepředpokládá, že by se silnice ještě solily nebo že by teploty výrazně klesaly pod bod mrazu – pokud nebydlíme v horských oblastech. Auto si po zimě zaslouží důkladnou péči, během které by se z něho mělo dostat pryč vše, co se na něj během několika zimních měsíců nabalilo.

Tlak vody pomůže

Bezkontaktní myčky mají svá pro a proti. Je jasné, že neudržované auto nedokážou nikdy dokonale umýt. Na druhou stranu se tlak vody dokáže dostat na všechna místa, do všech zákoutí a díky tomu může odstranit veškeré nánosy zimních nečistot. První cesta spojená s jarní očistou auta by proto měla mířit právě na bezkontaktní myčku. Proudem vody je vhodné umýt všechna hůře dostupná místa, jako oblasti podběhů, mřížku chladiče a další místa, kam běžně nedosáhnete.

Zdroj obrázku: Freepik

Klasická myčka ušetří práci

Jakmile je první krok očisty za vámi, je namístě začít hledat myčku vybavenou kartáči. Sice ani zde nemůžete očekávat zázraky, ale je třeba říci, že vám taková myčka ušetří mnoho času. Úplně stačí navolit základní, nejlevnější program. Kartáče pomohou odstranit největší povrchové nečistoty a po vyjetí už auto bude vypadat znovu jako nové. Jarní péče v tomto kroku ale stále ještě nekončí.

Osvědčená ruční práce

Když jsou z vozu odstraněny skryté a také největší nečistoty, je konečně možné přejít k ruční péči. Jako první je namístě auto důkladně ručně umýt. Samozřejmostí jsou kvalitní autošampony nebo měkké hadříky. Tímto způsobem odstraníte i ty nečistoty, které kartáče v myčce nebyly schopny vyčistit. Když je auto dokonale čisté, nezapomeňte ho vysušit.

Následně už stačí dodat mu lesk a samozřejmě také potřebnou míru konzervace. To znamená, že je namístě auto vyleštit a také navoskovat. Takto bude po zimě konečně vypadat jako nové, s jistotou, že na něm nečistoty jen tak snadno neulpí. Následná péče o něj tak bude o poznání jednodušší.

Zdroj: https://roadloans.com/blog/top-5-ways-to-spring-clean-your-car
S teplými dny přichází na řadu pořádná očista auta. Vyplatí se držet jednoduchého postupu
Přesunout se na začátek