Velikonoce přináší na silnice každoroční problémy. Jízda pod vlivem není jediné, co od ostatních hrozí

Velikonoce jsou svátky, kdy se řada lidí těší na volno, dodržování tradic, ale i návštěvy svých známých. S tím vším může souviset i cestování. Na silnice může vyrazit mnoho lidí a to pochopitelně přináší problémy. Jaké jsou ty nejčastější velikonoční prohřešky?

Jízda pod vlivem

Velikonoce má mnoho lidí spojené s koledováním, kde není nouze o popíjení alkoholu. Mnozí, i přes nulovou toleranci, usedají za volant pod vlivem. Takový řidič je velkou hrozbou pro sebe i pro ostatní. Policie se snaží tento problém pravidelně potírat a vysílá hlídky na silnice. Ne vždy ale mohou zabránit všem přestupkům.

Nezkušenost za volantem

Na Velikonoce mnohdy za volant usedají i ti, kteří zbytek roku téměř neřídí. Sice se činnost, jako je řízení auta, nezapomíná, ale dlouhá absence se na kvalitě jízdy rozhodně podepíše. Na Velikonoce sedne do aut mnoho lidí jedoucích za svými známými a po několika měsíční absenci za volantem nemusí být jejich jízda nijak bezpečná. Proto existují v autoškolách kondiční jízdy, které bohužel nejsou až tak využívané, jak by se mohlo hodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Bujará zábava

Někdy vozí opilé koledníky střízlivý řidič. Určitě je to správná věc, když už je třeba přesouvat se automobilem. I tato jízda ale může být poměrně nebezpečná. Parta opilých, veselých a bujarých koledníků s pomlázkou v autě může řidiče značně rušit a rozptylovat. Ztrácí koncentraci a v osudnou chvíli se může stát velký malér. I na podobné jízdy je třeba dát velký pozor.

Únava

Velikonoce mohou být i o klidu a odpočinku, ale málokdo je tak slaví. Většinou je scénář stejný. Začíná úklidem, pokračuje návštěvami a zábavou do večerních hodin. Únava se dříve nebo později objeví u každého. Sedat v takovém stavu za volant, i když člověk žádný alkohol nepožil, je další z mnoha rizik, kterými lze zkazit velikonoční svátky sobě, ale bohužel i jiným. Někdy může mít nehoda i fatální následky.

Zdroj: https://www.carsales.com.au/editorial/details/stay-safe-on-the-roads-at-easter-106779/
Velikonoce přináší na silnice každoroční problémy. Jízda pod vlivem není jediné, co od ostatních hrozí
Přesunout se na začátek