Seat Ateca s novou měststkou konektivitou

SEAT představil koncept budoucnosti na základě modelu SEAT Ateca. Prototyp Ateca Smart City Car s chytrou městskou konektivitou přijímá informace ze svého okolí prostřednictvím senzorů a sdílí je s ostatními uživateli aplikace Parkfinder, která je plodem vývoje společnosti SEAT a výzkumného a inovačního centra CARNET v Barceloně. Na základě dohody uzavřené s barcelonským magistrátem a společností Cellnex Telecom byl spuštěn průkopnický projekt, který umožňuje vozu SEAT Ateca Smart City Car zasílat informace o dostupných parkovacích místech platformě iCity provozované městem Barcelona. Tento server zároveň předává informace aplikaci Parkfinder, která řidičům ve městě zobrazuje na mapě polohu volných parkovacích míst.

Existují tři možné konfigurace profilu řidiče – blízko domova, blízko práce a individualizovatelné třetí nastavení. Pro každý z těchto tří profilů si může uživatel nastavit preference týkající se vzdálenosti, ceny a pravděpodobnosti rychlejšího nalezení parkovacího místa. Aplikace navíc zahrnuje další funkce, mezi něž patří například funkce „Vyhledat můj vůz“, která zobrazí polohu zaparkovaného vozu, a funkce „Trasa posledního úseku“, která popisuje pěší cestu do konečného cíle.

Návštěvníci světového kongresu Smart City Expo, si mohli prohlédnout koncepční vůz na základě modelu Ateca, který odhaluje jeho budoucí potenciál. Podle Fabiana Simmera, vedoucího digitalizace ve společnosti SEAT, „tvoří téměř 30 % dopravy v nejvýznamnějších evropských městech řidiči, kteří hledají volné místo pro zaparkování. Ateca Smart City Car a aplikace Parkfinder zobrazují nejvhodnější trasu, která zkrátí dobu potřebnou k vyhledání parkovacího místa. Z toho vyplývá snížení emisí, hlučnosti a dopravních zácp ve velkoměstech“.

Video


Autor: TZ Seat

Seat Ateca s novou měststkou konektivitou
Přesunout se na začátek