Subaru Impreza STi – Legenda pokračuje!

Ultimátní legenda nejen mezi fanoušky rally přichází s novou generací. Zachovává si svůj charakter, opět jde o sedan s boxerem pod kapotou a náhonem na všechna čtyři s nekompromisními jízdními vlastnostmi.

Pod kapotou bude bít dvou a půl litrový boxer přeplňovaný turbem. Výkon motoru u nového STi narostl o pět koní na finálních 305. Dokonce o 14 Nm. je vyšší točivý moment motoru, který je velmi zajímavých 393 Nm., abyste na něj dosáhli, musíte Imprezu držet trochu pod krkem, nastupuje až ve 4000 otáčkách!


Řazení bude opět jen a jen na řidiči, uvažovalo se sice o dvouspojkové převodovce, ale nakonec je k dispozici je pouze šestistupňový manuál. Z minulé generace byl převzat mezinápravový diferenciál, který rozděluje výkon mezi zadní a přední nápravu dle aktuální situace. Základní nastavení je 41:59. Upravený je stabilizační systém, který by řidiči měl pomoci, ale ne mu zbytečně zasahovat do řízení. Řízení je také rychlejší, mezi drazy má řidič nyní 2,5 místo 2,8 otáčky.

Interiér auta vychází ze současného Subaru Forester, nechybí tu displeje, které zobrazují důležité informace pro řidiče. Auto má i delší rozvor, což by mělo pomoci lepší stabilitě auta. Jako první bude k dispozici limitovaná tisícikusová edice Launch, která bude mít zlatá kovaná kola a speciální materiály interiéru. Cena zatím není stanovena.

Video


Autor: Matěj Oliva, Foto: Subaru

Subaru Impreza STi – Legenda pokračuje!
Přesunout se na začátek