Suzuki SX4 – větší a luxusnější

Jedna z nejprodávanějších čtyřkolek vůbec – malé Suzuki SX4 přišlo s novou generací, podaří se jí navázat na předchozí prodejní úspěchy?

Už na první pohled vypadá SX4 luxusněji, zatímco dříve bylo na autě tak trochu vidět, že je laciné, nová generace vypadá už opravdu reprezentativně. Vychází z konceptu S-cross, který byl představen na podzim. Rovněž na podzim by se auto mělo dostat i na náš trh.

Auto sice narostlo, ale ztratilo svůj dřívější charakter a zapadlo tak do škály konkurenčních vozů SUV. Zajímavé ovšem je, že předchozí generace SX4 zůstane v nabídce Suzuki, jen se bude prodávat pod jiným jménem. To je rozhodně dobrý tah.

Nová generace narostla o sedmnáct centimetrů na 4,3 metru. Zbytek auta je v podstatě stejně velký jako u předchozí generace, nicméně díky novému designu vypadá auto mnohem větší. Prodloužil se i rozvor. Tím se zvětšil prostor pro posádku, i kufr, který má teď 430 litrů.

Pod kapotou najdeme shodně motory s objemem 1,6 litru v benzínovém i naftovém provedení s výkonem 120 koní. V případě nafty tu je ale 320 Nm točivého momentu, zatímco u benzínového agregátu pouze 156Nm. Benzín také nebude k dostání s automatem, zatímco u nafty bude možné si vybrat mezi šestistupňovou manuální převodovkou a CVT automatem. Stejně jako u předchozí generace bude k dispozici verze s náhonem jedné, nebo obou náprav.


Autor: offroadweb.cz

Suzuki SX4 – větší a luxusnější
Přesunout se na začátek