Trekol – offroad z Ruska

Ruská auta nikdy nepatřila k tomu nejlepšímu, ale jedno se jim musí nechat, jsou připravena na nejhorší. Ruský terén si vyžaduje nekompromisní řešení a taková využívá i nový šestikolý offroad s názvem Trekol 39294, kterému výrobce říká „všudychod“.

Zajímavé je, že název vznikl ze spojení slov ekologický transport. Ekologie tu ovšem není v roli nízkých emisí a podobných nesmyslů, ale hlavně v ohleduplnosti k podkladu, po kterém se Trekol pohybuje. Hlavním elementem jsou v tomto případě pneumatiky, které jsou dostatečně velké, aby měly záběr i bez traktorového vzorku, který ničí podklad. Dobrá trakce je také zajištěna tlakem necelé poloviny atmosféry.

Díky unikátnímu řešení kol auto v podstatě nepoškozuje podklad, po kterém se pohybuje, ve sněhu se téměř neboří a pokud v cestě stojí vodní plocha, dokáže po ní plout a pneumatiky zároveň slouží k pohonu auta kupředu. No a bomba na závěr, auto dokáže přejet ležícího člověka, aniž by se mu cokoliv stalo. Auto můžete dostat jako šestikolku, nebo čtyřkolku, poháněna jsou vždy všechna kola, ale řízená je jen přední náprava. Technický základ pochází ze závodů GAZ a UAZ, což má blahodárný vliv na cenu auta. Karoserie je pak speciální ze sklolaminátu. Můžete dostat i proveden pick up.

2,8 tuny těžký Trekol může pohánět buďto benzínový, nebo naftový motor o shodném objemu 2,3 litru, s výonem okolo 90 koní. Na silnici auto rozpohybuje devadesátkou, nicméně doporučená rychlost je 70. Spotřeba se v běžném provozu pohybuje okolo 15i litrů, v terénu samozřejmě drmaticky stoupne už jen díky hmotnosti 2,8 tuny, se kterou musí agregát hýbat. Dojezd je zajištěn stolitrovou nádrží. Pokud sháníte nějaké vhodné auto na zimu, tak tohle rozhodně nevypadá zle.

Video


Autor: offroadweb.cz

Trekol – offroad z Ruska
Přesunout se na začátek