Do Lady Nivy se vrátí nafta

Ruský offroad, který je na trhu už od roku 1977 se jak se zdá z nabídky Lady jen tak nevytratí a továrna pracuje na jeho modernizaci. S tou souvisí i návrat naftového agregátu pod kapotu tohoto vozu.


V osmdesátých letech už tu Niva s naftovým motorem byla, ale vždy jen z iniciativy dovozců v evropských zemích, zejména ve Francii. Nikdy ale nešlo o masovou výrobu a v autech tak zůstaly pouze benzínové čtyřválce, které se vyznačují především nepřijemnou spotřebou paliva.


Vzhledem k tomu, že vlastníkem Lady je Renault, čekali bychom populární 1,5 dCi. Ten však Ladu pohánět nebude. V testovaném autě je celkem překvapivě agregát od Fiatu, konkrétně multijet 1,3. Ten je aktuálně namontován v testovaných autech. Motor bude naladěný standardně, tedy na 63 kW. Jeho zástavba si ovšem vyžádala celou řadu úprav, počínaje výfukovým systémem, přes chladič až po elektroinstalaci.


Točivý moment 180 Nm. je také trochu moc na ruskou převodovku, kterou je třeba vyztužit. Testování auta bude probíhat během ledna a má ukázat, zda se dočkáme další nové verze Nivy.


Autor: offroadweb.cz

Do Lady Nivy se vrátí nafta
Přesunout se na začátek