Upřednostnit pohodlí může mít na silnici fatální následky. Řidič ohrožuje nejen sebe

Správná poloha v autě je nesmírně důležitá. Když sedíme za volantem, měli bychom mít primárně dokonalý výhled z vozu a mít přehled o všem, co se kolem něj děje. Jsou ale lidé, kteří před bezpečím upřednostní hlavně pohodlí. Jak to potom vypadá a co rozhodně nedělat?

Výška a náklon sedačky

Je pohodlné snížit si sedačku na minimum a mít nad sebou dostatek místa. Stejně tak je pohodlné sklopit si opěradlo do komfortnější polohy. V tu chvíli ale riskujete, že neuvidíte, co vše se děje před vaším vozem. Vzhledem k tomuto úhlu pohledu je reálné, že prostor i několika metrů před čelní maskou auta bude vašemu zraku nepřístupný. Co když se zde objeví třeba dítě?

Opěrka hlavy

Prvek sedadla, který málokdo řeší. A to je chyba. Opěrka tu není jenom proto, abychom si o ni mohli opřít hlavu a zajistili si tak větší komfort cestování. Na sedadle má i funkci bezpečnostního prvku. Ve chvíli nárazu zezadu je to právě opěrka, která dokáže zastavit lidskou hlavu. Pokud je příliš daleko, moc nahoře nebo naopak příliš nízko, hrozí nemalé problémy. Konkrétně tedy vážná zranění.

Zdroj obrázku: Freepik

Umístění nohou

Častý jev u spolujezdců, kteří v zájmu svého pohodlí neváhají a své nohy během jízdy položí na palubní desku. Jako by vůbec nedomýšleli, co se může stát, pokud dojde k nárazu a z auta vyletí airbagy. Tělo se v tu chvíli dostane do pozice, která může být nejenom bolestivá, ale která může mít dokonce i destruktivní následky.

Špatné oblečení

V létě je typickým projevem řízení v pantoflích, nebo dokonce v žabkách. V zimě je to zase řízení v zimní bundě, aby řidičům nebyla za volantem zima. Je to sice pohodlné, ale také značně nebezpečné. Bezpečnostní pás by měl být za ideálních podmínek v co nejtěsnějším kontaktu s lidským tělem. Když je mezi tělem a pásem tlustá bunda, značně to sníží jeho schopnost přispět k bezpečnosti během nehody. Dokonce může napáchat více problémů.

Zdroj: https://blog.directauto.com/driving/best-driving-position/
Upřednostnit pohodlí může mít na silnici fatální následky. Řidič ohrožuje nejen sebe
Přesunout se na začátek