Za zimní směs do ostřikovačů je zbytečné utrácet. Doma si každý připraví vlastní mnohem levněji

Nejenom na palivu se dá v autě ušetřit. Nevyhazovat peníze lze třeba i při koupi brzdové nebo chladicí kapaliny, stejně jako při koupi oleje. Šetřit lze ale i na zimní směsi do ostřikovačů. Může to sice přinést starosti, rozhodně to vezme čas, ale v peněžence zůstane více peněz. Jak na to?

Domácí směs do ostřikovačů

První možností, jak na zimní směsi do ostřikovačů ušetřit, je vyrobit si ji doma. V zimě je důležité zajistit, aby směs v nádobce nezmrzla. Zatímco v létě postačí kombinace vody a saponátu, v zimě je třeba přidat ještě izopropylalkohol. Ten se dá pořídit i v drogerii. Nyní už je třeba jenom smíchat ve správném poměru. Pokud na litr izopropylalkoholu použijete 10 litrů vody, vytvoříte zimní směs do ostřikovačů, která nezmrzne ani při cca -30 stupních Celsia.

Zdroj obrázku: Freepik

Ředění směsi

Tento postup lze aplikovat nejenom u koupené zimní směsi do ostřikovačů, ale i u té po domácku vyrobené. V případě druhé varianty tak bude úspora ještě o poznání vyšší. A jaký je tedy správný postup? Je to jednoduché. Stačí si připravovat vždy jenom menší množství směsi, nebo ji míchat až těsně předtím, než ji nalijete do nádobky.

Cílem je dosáhnout toho, aby bod tuhnutí směsi do ostřikovačů vždy přesně odpovídal tomu, jaké bude počasí. Je totiž zbytečné, když bude při teplotě lehce pod nulou v nádržce směs, která vydrží třeba zmíněných -30 stupňů. Izopropylalkohol něco stojí a vhodným naředěním vodou lze vytvořit stále dostačující směs za ještě nižší cenu.

Improvizujte

Pochopitelně není ani nutné zbavovat se letní směsi, ať už je v nádobce auta, nebo doma v kanystru. Pokud ji máme připravenou, lze ji jen obohatit o izopropylalkohol a dát jí nemrznoucí vlastnosti. Opět jen s minimálními náklady.

Zdroj: https://www.zenithautoglass.com/about-us/blog/artmid/446/articleid/3/how-to-make-your-own-windshield-wiper-fluid
Za zimní směs do ostřikovačů je zbytečné utrácet. Doma si každý připraví vlastní mnohem levněji
Přesunout se na začátek