Valentýnský dárek od Land Roveru

Značka Land Rover se rozhodla věnovat na den svatého Valentýna speciální dárek partě kamarádů. Čtyři přátelé z univerzity na Novém Zélandu po 15 letech vlastnictví velice neradi zapsali do seznamu aukce svůj nepojízdný Land Rover Series I zvaný ‚Landy‘ z roku 1957. Ten byl určený k prodeji.

Když si Will Radford, Jeremy Wells, Anthony Dawson a James Shatwell mysleli, že prodejem uzavírají jednu kapitolu svého života, zasáhl tak trochu osud. Tým lidí z Land Roveru New Zealand si přečetl inzerát a s Willovou manželkou Claire vymysleli tajný plán, že ‘Landyho’ dají po mechanické stránce do původního stavu.

„Když jsme narazili na seznam aukce na internetových stránkách TradeMe, moc se nám zalíbil příběh, který stojí za tímto klasickým vozem,“ řekl James McKee, Land Rover New Zealand Marketing Manager.

„Příběh, který doprovází tento vůz, dokumentuje řadu cest a dobrodružství, jichž byl tento Land Rover součástí. Ukazuje, co tento konkrétní automobil pro tyto čtyři lidi znamená. Rozhodli jsme se, že to je výborná příležitost pomoci jim v pokračování jejich přátelství s tímto klasickým vozem. Takže jsme jej koupili a zrestaurovali do jeho původního stavu – rozbité díly jsme vyměnili za originální díly Land Rover. Zachovali jsme některé šrámy a promáčkliny a dokonce i samolepky na náraznících, které značí, že vůz je „jejich“ a dodávají mu specifický šarm. Nyní si jej mohou zase řadu dalších let užívat.“

Po zrestaurování odjel ‚Landy‘ na tour po Jižním ostrově Nového Zélandu, aby si připomněl některá ze svých dobrodružství, o nichž Will Radford psal v seznamu na TradeMe, a vrátil se do Aucklandu právě včas, aby jej Willova manželka Claire mohla schovat do kůlny a připravit na odhalení čtyřem nic netušícím kamarádům jako valentýnský dárek.
Projekt na den svatého Valentýna je jednou ze součástí historického roku Land Roveru. Letos je to poslední rok, co se v závodě v Solihulu vyrábí aktuální Land Rover Defender, přímý následovník Land Roveru Series I.

„Je to pozoruhodný příběh,“ dodal Roben Colgan, Land Rover Global Brand Director. „Dobrodružství je součástí DNA značky Land Rover, takže příležitost vdechnout nový život Land Roveru Series I a pomoci těmto čtyřem nadšeným přátelům, aby mohli pokračovat v objevování, to bylo něco, co jsme nemohli nechat jen tak.“

Video


Autor: TZ Land Rover

Valentýnský dárek od Land Roveru
Přesunout se na začátek