Volvo XC60 bude Hybrid

Volvo představilo koncept 350 koní silného XC60 se zcela novou hybridní technologií, přestože jde o koncept, dá se předpokládát, že nás velice brzy čeká i sériová výroba.

Technologie kombinuje pohon předních kol přeplňovaným benzínovým čtyřválcem přes osmistupňovou automatickou převodovku, zadek je pak poháněný elektromotorem. Zajímavé je, že motor nemá klasický startér a alternátor, ale jednu jednotku přímo na klikové hřídeli, ta se stará jak o starty, tak o nabíjení baterie. Tento agregát autu dokáže přidat 45 koní při akceleraci.

Dojezd auta na elektřinu je celkem běžných 45 Km, tady žádný zázrak čekat nemůžeme. Baterie, které mimochodem dost zmenšují zavazadlový prostor se nabíjí za tři a půl hodiny. Spotřeba při prvních 100 km, kdy jsou baterie plnně nabité je 2,3 l, pak už se zvýší. Celkový dojezd na nádrž je 960km. Při pohonu na benzínový motor auto disponuje výkonem 280 koní, když se přidá elektromotor, stoupne celkový výkon na 350 koní.

Volvo nemělo za cíl minimální spotřebu, ale naopak maximální výkon. Zrychlení z nuly na stovku je 6,1 vteřiny. Uvedení sériové verze zatím není určené, ale můžeme se těšit pravděpodobně už v Ženevě.


Autor: offroadweb.cz

Volvo XC60 bude Hybrid
Přesunout se na začátek