Vybrat praktickou ojetinu do 200 tisíc může být oříšek: tito kandidáti nezklamou

Kupovat nové auto je pro mnoho lidí nejhorší možná investice. Jak pro vysoké ceny, tak pro velkou ztrátu hodnoty v prvních letech. To je i důvod, proč se mnozí rozhodnou raději sáhnout po ojetině. Jejich ceny ale postupně stoupají, a tak je namístě moc neváhat. A co lze pořídit s rozpočtem kolem 200 tisíc? Několik praktických kandidátů jsme vybrali.

Renault Laguna

Renault Laguna je poměrně opomíjeným vozem, který řada lidí v bazaru přejde bez povšimnutí. To ale může být chyba. Třetí generace tohoto vozu by běžného zájemce, pokud hledá prostorné rodinné auto, neměla zklamat. Vhodnou motorizací je naftový dvoulitr dCi, který je kromě manuálu možné pořídit také v automatu. Narazit na model s celkem slušným nájezdem může být v daném případě jasná volba.

Škoda Fabia

Představení čtvrté generace Fabie rozhodně povede k tomu, že řada fanoušků tohoto vozu bude měnit své modely. Trojkové Fabie se tak dostanou do prodeje a pro zájemce o ojetinu mohou být slušnou volbou. Pravda, jde spíše o obyčejnější auto, ale jak ukazují statistiky prodeje, Češi na něho nedají dopustit. Motory TSI jsou sice spojeny s řadou katastrofických scénářů, ale vesměs jde spíše o internetové mýty. To se týká i benzínové 1.2 TSI, která může většině lidem plně dostačovat.

Citroën Grand C4 Picasso

Možná nevypadá nijak elegantně a povedeně, spíše připomíná krabici, ale stačí otevřít jedny z dveří a ukáže se hlavní trumf. Prostornost. Pro rodinu je tohle auto jako stvořené. Koupit si první generaci tohoto modelu nebude se stanoveným rozpočtem nic až tak složitého. Klidně i s naftou pod kapotou. Ideální může být buď jedna-šestka, nebo dvoulitr HDi.

Toyota Auris

Poslední tip možná mnoho lidí automaticky vyloučí, jelikož je to Toyota Auris Hybrid. Tento druh pohonu využívající kombinaci spalovacího motoru a akumulátoru však má své výhody, hlavně v případě úsporné jízdy ve městech, slušných jízdních vlastností nebo celkové spolehlivosti. Spotřeba bude rozhodně příjemným bonusem i při naložení celou rodinou.

Zdroj: https://heycar.co.uk/guides/best-used-cars-for-10000
Vybrat praktickou ojetinu do 200 tisíc může být oříšek: tito kandidáti nezklamou
Přesunout se na začátek