Testy zimních pneumatik často ukazují krutou pravdu. Přesto mnozí hledí jen na ten nejhorší parametr

Blíží se doba, kdy bychom měli myslet na přezutí našich plechových miláčků a místo letních pneumatik nasadit ty zimní. Pokud loňská sada již nesplňovala ani představy o bezpečnosti, ani požadavky zákona, je nezbytné pořídit pneumatiky nové. Ne vždy ale hledíme na to, co je opravdu důležité.

Zbytečný energetický štítek

Na prodávaných pneumatikách, a je jedno, zda jsou pořízeny klasicky v obchodě, nebo na internetu, by měl být takzvaný energetický štítek. Zatímco u elektrických spotřebičů může dávat smysl, u pneumatik neříká tolik, kolik bychom chtěli vědět. Ne každý totiž řeší to, jak je pneumatika hlučná nebo jaký má vliv na spotřebu. Nad obojím dokážeme mávnout rukou, pokud víme, že nás pneumatika v potřebné chvíli podrží. Že kvůli ní natankujeme o pár litrů více, není až takový problém.

Nezávislé testy jsou vhodným vodítkem

Zjistit, zda zimní pneumatiky opravdu splní očekávání, nemusí být úplně snadné. Výrobci se často trumfují tím, že jejich pneumatika je právě tou nejlepší, ale realita je často trochu jiná. Ukazatelem kvality a dobrých vlastností mohou být různé nezávislé testy pneumatik. Podle nich lze poměrně snadno určit, která zimní pneu splní očekávání a která může být k ničemu, nebo může být dokonce nebezpečná.

Zdroj obrázku: Freepik

Hledíme na špatný parametr

Mnozí při výběru pneumatik hledí jenom na jeden parametr, kterým je cena. Je pravdou, že na trhu je rozdíl v cenách opravdu značný. Ne vždy je ale ta nejlevnější pneumatika správnou volbou. Pravda, i ta bude vyhovovat z hlediska legislativy a řidiči s takovou pneumatikou splní, co mají. Horší je to ale s vlastnostmi takové pneumatiky. Málokdy se vyrovnají těm kvalitním, což může mít mnohdy i fatální následky. Ne vždy je samozřejmě nutné kupovat jenom ty nejdražší pneumatiky na trhu, ale obecně platí, že ty nejlevnější nejsou vždy dobrou volbou a jejich nasazení na automobil se může klidně vymstít.

Zdroj: https://www.opploans.com/oppu/articles/cheap-tires-safe-enough-worth-savings/
Testy zimních pneumatik často ukazují krutou pravdu. Přesto mnozí hledí jen na ten nejhorší parametr
Přesunout se na začátek