Ženeva 2015: Seat ukázal konkurenta Touaregu

Asi největším překvapením ženevského autosalonu pro nás bylo velké SUV od Seatu. Povedený design, luxusní interiér a velikost Tuaregu naznačují, kam se budou vysoká auta ze Španělska v budoucnu ubírat.

Hodnocení designu necháme na Vás, ale nás ohromil. Ostře řezané tvary navazující na současnou produkci. Velká 20″ kola a především interiér, který doslova neměl chybu. Moderní materiály se tu snoubí s technologiemi, ale ne nijak nereálně, takže bychom se nemohli divit, kdyby se většina předvedených prvků dostala i do sériového Seatu 20V20.

Název auta odkazuje na rok 2020, kdy by se mělo velké SUV objevit na trhu jako konkurent koncernového sourozence VW Touareg.

Na studii nechybí celá řada zajímavých technických řešení. Za všechny zmiňme třeba adaptabilní LED světlomety. Pohonné ústrojí samozřejmě bude vycházet z koncernové nabídky. Paleta motorů by měla být velmi široká a pod kapotou mohou být až třísetkoňové agregáty TSI, stejně jako výkonné TDI. Pohon všech kol bude zajišťovat pravděpodobně haldex spojka. 20V20 má dvouspojkovou DSG převodovku.


Autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot

Ženeva 2015: Seat ukázal konkurenta Touaregu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek