Ženeva 2015: Mazda CX-3

Trh s malými crossovery je čím dál zajímavější a vědí to samozřejmě i v Mazdě. V Ženevě se Evropě poprvé představil model CX-3, který se světu ukázal už na autosalonu V Los Angeles.


Designově je už na první pohled jasné, že máte co dočinění s Mazdou a jejím Kodo designem. Auto je každopádně velmi originální a rozhodně nevypadá jako zvednutý základní model. Auto působí poměrně agresivně a i na místě hodně dynamicky. Nenašli jsme žádný úhel, ze kterého by se nám auto nelíbilo.


To platí i o interiéru. Ten je typicky japonský a Mazda se v něm rovněž nezapře. Vše je ale tam, kde to čekáte, vše do sebe zapadá a zpracování je precizní. Ostatně nejde o žádnou novinku, ale o interiér, který jezdí v modelu 2.


Do interiéru jsme pochopitelně zkusili i usednout a byl to celkem příjemný zážitek. Ergonomie je dost sportovní, ale rozhodně ne nepohodlná. Vše je tam, kde to čekáte. Řadící páka chodí přesně a má krátké dráhy chodu. Špatně se nesedí ani spolujezdci.


CX-3 bude k dispozici se třemi agregáty. V nabídce najdete dva benzínové motory o objemu 2.0 s výkonem 88 nebo 105 kW. Naftový motor bude Skyactiv-D 1.5 o výkonu 77 kW. Silnější benzín a naftový motor budou k dispozici i s pohonem 4×4.


Autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot

Ženeva 2015: Mazda CX-3
Přesunout se na začátek