Ženeva 2015: VW Passat Alltrack

Reflektory po představení nového Passatu ještě pořádně nevychladly a už je tu oblíbená oplastovaná čtyřkolka Alltrack. Mohutný Passat byl jedním z nejdominantnějších modelů ženevského autosalonu.


Auto je nejen díky oranžové barvě v kombinaci s mohutnými plasty na první pohled hodně „outdoorové“. Zvýšená světlá výška o necelé 3 centimetry sice není nijak závratná, ale je třeba pamatovat na to, že nemluvíme o offroadu, ale o velkém kombi, které má ambice dojet i do hor.


Jak už to dnes chodí, o spolehlivý pohyb mimo silnice se stará elektronika. Na voliči jízdních režimů přibyl mód offroad, který aktivuje náhon 4×4 a podvozek přizpůsobí jízdě po nezpevněném povrchu. Tomu se samozřejmě přizpůsobí i kontrola trakce, ASR a ABS.


Jinak je auto především o detailech a doplňcíh, jako jsou chromované lišty, plaketa v interiéru a hlavně mohutné oplastování, které se rozhodně bude hodit i ve městě. Zajímavé jsou ale i motorizace, které se liší od klasického variantu: 1.4 TSI/110 kW, 2.0 TSI/162 kW a turbodieselem 2.0 TDI o výkonech 110, 140 a 176 kW.


Autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot

Ženeva 2015: VW Passat Alltrack
Přesunout se na začátek