10 nejhorších aut letošního roku: v seznamu nechybí prestižní značky a extrémně drahé vozy

Že drahé musí nutně znamenat dobré a kvalitní? Ne vždy a všude. I když má značka určitou prestiž a modely jejích aut jsou prodávané za velké peníze, neznamená to, že jsou taková auta kvalitní. Toto tvrzení podporuje žebříček britského časopisu What Car, který se zaměřil na letošní rok a na vozy, které v něm dělaly řidičům největší problémy. A výsledky jsou překvapivé.

Značky, které zcela propadly

Mezi nejhorší řadí What Car automobilku Jeep, konkrétně potom model Renegade. Hned v závěsu je Land Rover, na který si britští řidiči v letošním roce také stěžovali. Jak na model Discovery, tak i na Range Rover, včetně variant Sport nebo Evoque. Všechny tyto ojetiny nejsou podle britského časopisu a tamních řidičů ideální volbou. Stejně tak nebyl příliš chválen Fiat, především potom malý městský Fiat 500, který pomyslnou trojici nejhorších uzavírá.

Zdroj obrázku: Freepik

Stížnosti padaly i na další automobilky

Pokračujme dále v naší desítce nejhorších. Je zde třeba italská automobilka Alfa Romeo, jejíž pověst není ideální dlouhodobě. Problémy se nejčastěji týkaly modelu Giulia, který přitom tak skvěle vypadá. Nedobré hodnocení se nevyhnulo ani Peugeotu, konkrétně potom modelu Peugeot 3008 a dále vozu s označením 2008. I tady museli majitelé strpět řadu problémů. Stejně tak tomu bylo v případě vozů značky Ford, kde za špatným hodnocením stojí především problémy s modelem Fiesta, na který si Britové stěžují.

Nejlepší z nejhorších

Problémy, které museli zažívat britští řidiči, se v letošním žebříčku podle What Car nevyhýbaly ani dalším značkám. Třeba Jaguaru, konkrétně problémovému modelu I-Pace. Poměrně negativně však byly hodnoceny i vozy Nissan, především kvůli modelům X-Trail a Juke, na které si britský řidič stěžoval nejvíce. Neušetřil ale ani Opel, v Británii prodávaný pod označením Vauxhall. Nejvíce negativních reakcí patřilo modelům Mokka X a vozu Astra. Na samotný závěr možná překvapí, že nejlepším z nejhorších je Mercedes-Benz. Ukázka, že ani prestižním automobilkám se špatné hodnocení nevyhne. V tomto případě kvůli problémům třídy A.

Zdroj: https://www.carcos.co.uk/car-reviews/the-worst-cars-what-used-cars-to-avoid-in-2022/
10 nejhorších aut letošního roku: v seznamu nechybí prestižní značky a extrémně drahé vozy
Přesunout se na začátek