Spotřebu auta sníží stisknutí několika tlačítek. Vliv mají maličkosti, které málokoho napadnou

Vliv na spotřebu má nejenom náš styl jízdy nebo hmotnost auta. To, kolik si vůz takzvaně vezme, ovlivňuje i to, jak ho využíváme a co vše máme během jízdy aktivováno. I když se to nezdá, některá výbava aut může být pořádným žroutem energie. A to se negativně projeví i na spotřebě paliva. A je jedno, zda máme auto na benzín, nebo naftu. Stiskem několika tlačítek však lze spotřebu jednoduše snížit.

Nezbytná elektřina

Aby jednotlivé prvky výbavy fungovaly, potřebují elektřinu. A že jí spotřebují celkem dost, nám poslední roky ukazují elektromobily. Aktivní výbava dokáže z akumulátoru odsát pořádnou dávku energie, kterou majitel doplní jen na nabíječkách nebo rekuperací.

V případě aut se spalovacím motorem je elektřina odsávána. V dané chvíli je tomu z autobaterie. A je potřeba tuto elektřinu doplňovat a baterii nabíjet. Jak a čím? Samozřejmě spalovacím motorem. Tedy abychom byli konkrétní, elektřinu pro autobaterii vyrábí alternátor a ten je poháněn spalovacím motorem. A čím více elektřiny je potřeba, tím více musí spalovací motor „makat“.

Zdroj obrázku: Freepik

Deaktivujte nepotřebné

Využití výbavy v autě sníží odběr elektřiny, a tím dojde i ke snížení potřeby její výroby. To má v provázaném systému vliv i na samotnou spotřebu paliva, ať už jde o naftu, nebo benzín. Snížit spotřebu auta tak lze jednoduše, stačí stisknout několik tlačítek, která se v interiéru nacházejí. A to tak, aby jednotlivé prvky výbavy byly deaktivovány.

Co bere elektřinu a zvyšuje spotřebu?

Jakou výbavu auta tedy pro jistotu ponechat vypnutou? Je toho mnoho, co má na spotřebu benzínu nebo nafty vliv. Namátkou to může být vyhřívání čelního skla, sedadel i volantu. Je to ale i ventilování sedadel, nezávislé topení nebo naopak klimatizace. Vliv ale může mít i jas infotainmentu nebo ambientní osvětlení v interiéru. Zkrátka a jednoduše, čím více elektřiny si auto bere, tím větší spotřebu může mít. Stiskem správných tlačítek tomu lze jednoduše zamezit.

Zdroj: https://www.confused.com/car-insurance/guides/driving-tips-to-help-improve-fuel-economy
Spotřebu auta sníží stisknutí několika tlačítek. Vliv mají maličkosti, které málokoho napadnou
Přesunout se na začátek