3. etapa dakarské rallye přinesla mnoho napětí. Poražen byl i hvězdný Loeb – a to naším závodníkem

Každá etapa dokazuje, jak je tento závod náročný a nevyzpytatelný. To potvrzuje i ta s číslem 3. Jaké výsledky Rallye Dakar přinesla našim účastníkům a jaké je jejich průběžné pořadí? Podívejte se na přehled p třetí etapě.+

Automobily

Rallye Dakar má za sebou třetí etapu, která do celkového pořadí přinesla mnoho zvratů a také mnoho zajímavostí. Tím prvním je rozhodně velký úspěch Martina Prokopa. Toho letos zrazuje technika, jelikož měl už 2 defekty. Nyní se však konečně prosadil. A porazil dokonce jednu z největších hvězd, kterou je Sébastien Loeb. Aktuálně je posádka Prokop, Tománek na 11 místě průběžného pořadí. Doufejme, že půjde nahoru. Za ním dojela třetí etapu na 24. místě posádka Ouředníček, Křípal. Ta je na průběžným 22. místě.

Motocykly

Zde se našim zástupcům zase až tak nedařilo, což ukazují nejenom časy ztrát, ale ukazují to také místa v pořadí. Nejlépe dojel Brabec na třicátém místě, který měl skoro hodinu ztráty na vítěze etapy, kterým byl Francouz De Soultrait. Když jde o ostatní, tak ve výsledkové listině nechybí Engel – 34, Vlček – 60, Veselý – 88 a Novotná – 115. Průběžné pořadí našich motocyklistů je velmi podobné, a to:

• 24 – Brabec
  • 35 – Engel
  • 86 – Veselý
  • 89 – Vlček
  • 105 – Novotná

Čtyřkolky

I zde máme svého zástupce z České republiky. I když tato kategorie není tak našlapaná jako ostatní, Kubiena ukazuje, že má svou kvalitu. Ve třetí etapě Dakaru dokázal dojet na šestém místě. Stejné umístění si drží také v průběžném pořadí.

Kamiony

V nich jsme v historických letech Dakaru, ještě v době kdy se jezdil v původní lokaci, jasně excelovali. Dnes už to není tak dokonalé, ale přesto se nám celkem daří. Z našich zvládl 3.etapu nejlépe Macík na pátém místě, se ztrátou lehce přes 17 minut. Na 7. místě potom skončil Šoltys, jehož ztráta už je výraznějších necelých 58 minut. Ještě za ním na devátém místě se po konci etapy umístil Loprais se ztrátou lehce přes hodinu. V průběžném pořadí si Macík drží slibnou pátou pozici. Na pozici jedenácté se nachází Šoltys a průběžné třinácté místo zatím bere Loprais.